Nedelja, 21. 10. 2018, 13.23

V Wimbledonu odslej po "Isnerjevem pravilu"

John Isner | John Isner je igral dva najdaljša dvoboja v Wimbledonu. | Foto Guliver/Getty Images

John Isner je igral dva najdaljša dvoboja v Wimbledonu.

Prireditelji najprestižnejšega teniškega tekmovanja, turnirja v Wimbledonu, so sporočili, da za naslednje leto pripravljajo novost. V želji, da skrajšajo dolžine dvobojev, so se odločili, da bodo skrajšali odločilni niz, petega pri moških in tretjega pri ženskah, uvedli bodo tie break, a ne pri izidu 6:6, kot je to običajno, ampak pri izidu 12:12.

Nekateri so novost že poimenovali kot "Isnerjevo pravilo", to pa zato, ker je ameriški igralec John Isner odigral dva najdaljša dvoboja v zgodovini turnirja. Leta 2010 je njegov dvoboj proti Francozu Nicolasu Mahutu trajal 11 ur in pet minut, letos pa je bil njegov polfinalni obračun proti Južnoafričanu Kevinu Andersonu dolg več kot šest ur in pol, peti niz skoraj tri ure.

"Vsekakor bi sem moralo to pravilo poimenovati po meni, če se malo pošalim. Mnenja o njem so različna, eni zagovarjajo tradicijo, drugi imajo rajši skrajšano, 13. igro. A mislim, da bo to pravilo večina zagovarjala," je dejal Isner.

Maratonski dvoboji na grand slam turnirjih se bodo po novem lahko zgodili le še v Parizu in Melbournu, za ta turnirja še vedno velja, da mora zmagovalec peti niz dobiti z dvema igrama prednosti.