18.57

Roger Federer Stanislas Wawrinka

Ponedeljek, 24. 11. 2014, 18.57

Teniški junaki doma, Švicarji veselo rajali

Švicarji so reprezentanci za Davisov pokal, ki je minuli konec tedna prvič v zgodovini osvojila Davisov pokal, ob vrnitvi v domovino priredili veliko slavje.

Okoli 10.000 navdušencev je vLozani z navdušenjem sprejelo domače teniške zvezdnike po zmagi s 3:1 nad Francijo. Za uspeh sta najbolj zaslužna Roger Federer in Stanislas Wawrinka, ki sta si že pred časom prislužila naziv "Fedrinka.

Federer je s to zmago v Davisovem pokalu dokončno postal največja legenda v svetu tenisa. Pri 33 letih ima v svojih vitrinah 82 naslovov na turnirjih ATP, med njimi sedemnajst pokalov s turnirjev za grand slam (štiri OP Avstralije, en Roland Garros, sedem Wimbledonov in pet US Opnov), šest naslovov masters, dve olimpijski medalji, in končno tudi Davisov pokal.

Prav Federer je bil tisti, ki si je za slavje ob vrnitvi v domovino izbral Lozano, saj gre za rojstno mesto reprezentančnega kolega Wawrinke.

Nazadnje so s podobnimi častmi Švicarji sprejem v Zürichu pripravili za domačo hokejsko reprezentanco leta 2013, ko je osvojila srebro na svetovnem prvenstvu v Stockholmu.