Lorenzo Sonego Ljudmila Samsonova Laverjev pokal

Nedelja, 25. 9. 2022, 17.16

teniški globus, 25. september

Rusinja slavila v Tokiu, Američana za krono San Diega

Ljudmila Samsonova | Ljudmila Samsonova je zmagovalka turnirja v Tokiu. | Foto Guliverimage

Ljudmila Samsonova je zmagovalka turnirja v Tokiu.

Rusinja Ljudmila Samsonova je zmagovalka prve izdaje teniškega turnirja WTA serije 500, Pan Pacific Open, v Tokiu po letu 2019. Triindvajsetletna igralka je osvojila svoj četrti turnirski naslov, potem ko je v današnjem finalu premagala Kitajko Zheng Qinwen s 7:5 in 7:5.

Samsonova, 30. igralka sveta, je tako zmagala še na tretjem turnirju letos. Lani je bila najboljša v Berlinu, letos pa v Washingtonu, Clevelandu in Tokiu.

Za svojo četrto turnirsko zmago je premagala kitajsko najstnico, 36. igralko na svetovni lestvici, ki je zaigrala v svojem prvem finalu na turnirjih WTA.

Turnir v japonski prestolnici z nagradnim skladom 757.900 dolarjev (760.000 evrov) so zaradi pandemije novega koronavirusa prvič pripravili po letu 2019.

Domačina za prvi naslov v karieri v San Diegu

Američana Brandon Nakashima in Marcos Giron sta finalista teniškega turnirja ATP v San Diegu. Na turnirju z nagradnim skladom 612.000 ameriških dolarjev bosta oba skušala zabeležiti prvo zmago na turnirjih najvišje ravni.

Nepostavljeni Nakashima bo igral v tretjem finalu, pred tem pa je lani izgubil na zadnji stopnički v Los Cabosu proti Britancu Cameronu Norrieju ter nekaj tednov kasneje še v Atlanti proti rojaku Johnu Isnerju.

Enaindvajsetletni domačin iz San Diega je v polfinalu ugnal Avstralca Christopherja O'Connella s 6:4, 7:6 (3). V drugem dvoboju med zadnjimi štirimi pa je bil tretji nosilec Giron boljši od prvopostavljenega Britanca Daniela Evansa s 6:3, 7:5. Doslej 29-letnik iz Thousand Oaksa v finalu še ni igral, osem zmag pa ima na turnirjih serije challenger.

Sonegu turnir v Metzu

Italijanski teniški igralec Lorenzo Sonego je zmagovalec turnirja ATP v francoskem Metzu. Sedemindvajsetletni Torinčan je v današnjem finalu turnirja z nagradnim skladom 597.900 evrov po uri in 29 minutah premagal sedmopostavljenega Kazahstanca Aleksandra Bublika s 7:6 (3) in 6:2.