Blaž Kavčič Jeremy Chardy

Sreda, 15. 2. 2012, 16.33

10 mesecev

Slovo Kavčiča in Klepačeve

Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je hitro končal nastope na turnirju ATP z nagradnim skladom 475.300 dolarjev. Že v uvodnem krogu je moral Kpriznati premoč Francozu Jeremyju Chardyju.

Chardy, 63. na lestvici ATP, se je tako na drugi medsebojni tekmi oddolžil Kavčiču, ta je trenutno 110. igralec sveta, za poraz v Chennaiju lani. Francoz je zmagal po uri in 20 minutah slavil s 6:4 in 6:4. V prvem nizu je zgodaj dobil igro na začetni udarec Kavčiča, kar se je izkazalo za odločilno, niz se je končal s 6:4. V drugem nizu je Francoz takoj spet napravil "break" in to prednost znova zadržal do konca niza.

Slovenska teniška igralka Andreja Klepač je končala nastope na turnirju WTA v Dohi z nagradnim skladom 2.168.400 dolarjev. Klepačeva je v konkurenci dvojic igrala skupaj s Poljakinjo Alicjo Rosolsko, vendar morala v drugem krogu priznati premoč četrtima nosilkama, Rusinji Mariji Kirilenko in Nemki Sabine Lisicki, ki sta slavili s 6:2, 4:6 in 10:8.

Klepačeva in Rosolska sta prvi niz gladko izgubili z 2:6. V drugem sta z "breakom" povedli s 3:1, toda za zmago s 6:4 v nizu sta morali še dvakrat dobiti igro na servis tekmic. V odločilnem nizu je slovensko-poljski navezi dobro kazalo do izida 6:4, nato pa sta tekmici dosegli štiri točke zapored in povedli z 8:6. Klepačevi in Rosolski je uspelo še izenačiti na 8:8, nato pa sta več zbranosti pokazali Kirilenkova in Lisickijeva, ki sta dobili naslednji točki in se veselili zmage.