7 let, 1 mesec

Thermometer Blue 0,23

Serena Williams Pariz tenis

Petek, 3. 6. 2016, 14.22

Serena Williams le še korak oddaljena od 22. lovorike, v finalu jo čaka Muguruza

Serena Williams

V finalu letošnjega OP Francije se bosta pomerili Garbine Muguruza in prva igralka sveta Serena Williams, ki lovi svojo 22. lovoriko na turnirjih za grand slam.

Na osrednjem igrišču sta se pomerili Serena Williams in Kiki Bertens. Prvi niz je po podaljšani igri dobila Američanka, drugi niz pa se je končal z izidom 6:4. Američanka si je veliki finale priborila po eni uri in 40 minutah.

V prvem nizu 34-letni Williamsovi ni šlo vse po načrtih, saj je že v uvodni igri izgubila igro na svoj servis. V deseti igri se ji je uspelo vrniti, potem ko je izenačila izid na 5:5. Na koncu je odločala podaljšana igra, ki jo je Serena dobila z 9:7. V drugem nizu je bila odločilna sedma igra. Prvi igralki sveta je uspel  drugi "break" v nizu in povedla je s 4:3. Tega vodstva do konca ni izpustila iz rok in drugi, odločilni niz dobila s 6:4.

Drugi polfinalni dvoboj med Garbine Muguruza in veteranko Samantho Stosur se je ravno tako končal po dveh nizih. Na koncu je bila boljša španska predstavnica, ki je za zmago potrebovala eno uro in 18 minut. Prvi niz se je končal z izidom 6:2, drugi niz pa je Muguruza dobila z izidom 6:4. Muguruza, ki je postavljena kot četrta nosilka turnirja, v Parizu iz kroga v krog igra bolje. Kaj lahko od nje pričakujemo v finalu?

V soboto bomo torej gledali ameriško-španski finale. Serena Williams in Garbine Muguruza sta se do zdaj pomerili štirikrat. Boljši izkoristek ima Serena, ki je trikrat zmagala. Muguruza je edini dvoboj dobila pred dvema letoma prav v Parizu.