OP Avstralije

Poškodba kolena in Čilić je ostal brez Melbourna

Melbourne Marin Čilić | Marin Čilić | Foto Guliver Image

Marin Čilić

Nekdanji finalist odprtega prvenstva Avstralije Marin Čilić je odpovedal nastop na prvem turnirju za veliki slam letos, potem ko ni okreval po poškodbi kolena. Hrvaški tenis bo na Australian Opnu v moški konkurenci predstavljal Borna Ćorić.

Novak Đoković
Sportal Preplah v Avstraliji: po prekinitvi so se zbrali okrog Đokovića #video

"Nisem najbolje začel leta 2023, za mano je nekaj težkih dni v Melbournu. Sem uničen, letos ne bom mogel igrati na OP Avstralije, zdravje je na prvem mestu. Se vidimo naslednje leto v Melbournu," je sporočil 34-letni Marin Čilić.

Čilića je leta 2018 v Melbourne Parku v finalu v petih nizih premagal švicarski as Roger Federer. Trenutno 18. igralec sveta si je prejšnji teden na turnirju ATP v Puni poškodoval koleno, zaradi česar se je umaknil že po zmagi v uvodnem dvoboju.

V Medžugorju v BiH rojeni Čilić se je pridružil poškodovanemu prvemu igralcu sveta Špancu Carlosu Alcarazu, ki bo tudi izpustil uvodni turnir za grand slam v sezoni, ki se bo začel v ponedeljek.

Čilić je edini naslov za grand slam osvojil leta 2014 na odprtem prvenstvu ZDA v New Yorku, ko je s 3:0 v nizih premagal Japonca Keija Nishikorija. Predlani je na olimpijskih igrah v Tokiu osvojil srebrno kolajno v moških dvojicah z Ivanom Dodigom. V hrvaškem finalu sta zlato osvojila rojaka Nikola Mektić in Mate Pavić.