14.37

Jelena Janković tenis

Sobota, 26. 9. 2015, 14.37

Jankovićeva slavila na Kitajskem

Srbska teniška igralka Jelena Janković je zmagovalka teniškega turnirja WTA z nagradnim skladom 250.000 dolarjev v kitajskem Kantonu (Guangzhou).

Za še 15. šampionsko lovoriko v karieri na turnirjih WTA je Jankovićeva, ki je na svetovni ženski teniški jakostni lestvici uvrščena na 25. mesto, v finalu s 6:2, 6:0 premagala Čehinjo Deniso Allertovo.

Tridesetletna Srbkinja, nekdanja številka ena ženskega tenisa, je proti 74. igralki sveta povsem prevladovala in ji prepustila le dva niza, dvoboj je trajal le 70 minut.

Jankovićeva je osvojila še drugi turnir letos, potem ko je bila avgusta najboljša v Nanchangu. Jankovićeva je bogatejša za nov denarni ček v višini 43.000 dolarjev.