Peter Prevc Peter Prevc Robert Kranjec Živa Dvoršak Matjaž Smodiš

Nedelja, 19. 2. 2012, 17.53

"Orli" prileteli na Sportalov prestol

Za nami je še sedmi teden v letu 2012. Občutno največ glasov ste tokrat namenili smučarjem skakalcem, ki so se zavihteli na Sportalov prestol v prejšnjem tednu.

Slovenski smučarji skakalci v postavi Robert Kranjec, Peter Prevc, Jure Šinkovec in Jurij Tepeš so zmagali na ekipni tekmi svetovnega pokala v Oberstdorfu. To je bilo dovolj, da ste jih izbrali za Sportalovo športno ime v minule tednu.

Kandidati za ta teden so bili še:

Košarkar Matjaž Smodiš je Cedevito na Hrvaškem z izjemno predstavo v finalu pokala - prispeval je 27 točk in sedem skokov -, popeljal do lovorike.

Judoistka Raša Sraka Vuković je zmagala v kategoriji do 70 kg na veliki nagradi v Düsseldorfu.

Slovenska deskarka na snegu Cilka Sadar je na svetovnem prvenstvu TTR v Oslu v disciplini snežnega žleba zasedla peto mesto. Lucija Polavder je zmagala v kategoriji nad 78 kilogramov.

Strelka Živa Dvoršak je na evropskem prvenstvu v finskem Vierumäkiju z zračno puško zasedla sedmo mesto in se uvrstila na letošnje poletne olimpijske igre v Londonu.