Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Nedelja,
22. 4. 2012,
22.16

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Nedelja, 22. 4. 2012, 22.16

9 let

Jure Košir: Najbolj ranljivi so otroci

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Med letošnjim dobrodelnim FORMAratonom, ki je potekal v soboto, 21. aprila, in na katerem je vsak kilometer štel, smo o dobrodelnosti povprašali enega od organizatorjev Jureta Koširja.

Kaj vas je spodbudilo k organizaciji dobrodelnega teka FORMAratona in zakaj ste izbrali prav tek? Že kar nekaj časa smo z ekipo imeli idejo, da naredimo nekaj dobrega za otroke, prireditev, ki bi imela dobrodelni značaj. Glede na to, da se vsi ukvarjamo s tekom, smo rekli, da je tek pravšnja izbira. Je najprimernejši za širše množice, spodbuja zdrav način življenja, skratka, je dober način rekreiranja.

Izkupičke vseh štirih FORMAratonov ste namenili najmlajšim. Zakaj ste se odločili za pomoč tej populaciji? Res je. Prvo leto smo zbirali denarna sredstva za organizacijo Rdeči noski, drugo leto za otroke z Downovim sindromom, lani za Zvezo prijateljev mladine Moste-Polje, letos pa smo se odločili, da zbiramo sredstva predvsem za otroke, ki se borijo z rakom. Tako bo šel letošnji izkupiček za obnovo stanovanj za starše, ki pridejo obiskat bolne otroke v Ljubljano. Menim, da so otroci najbolj ranljivi, zato vsako leto rad preživim kakšen dan z njimi na pediatrični kliniki ali pa se udeležim olimpijskih bolnišničnih iger. Že s tem, ko bolne otroke skušamo animirati in jih za trenutek spraviti v boljšo voljo, naredimo nekaj dobrega zanje, naredimo njihov čas nekoliko prijetnejši.

Kako ste zadovoljni z organizacijo in udeležbo vaših dobrodelnih tekov? Glede na predprijave imamo letos kar lepo število sodelujočih, menda še več kot lansko leto, ko je bilo nekaj čez 500 tekmovalcev. Lepo je, da tek poteka že četrto leto, to nas navdaja z zadovoljstvom. Smo majhna ekipa in vesel sem, da smo s partnerjem Timing Ljubljana, ki so profesionalci na tem področju, sposobni organizirati takšno prireditev. Nočem se hvaliti, a zdaj smo že kar dobro organizacijsko utečeni, na koncu dneva smo tako lahko pomirjeni in zadovoljni z opravljenim delom. Veseli nas tudi, da nam je Hokejska zveza Slovenije v okviru svetovnega hokejskega prvenstva divizije I skupine A (potekalo je v Ljubljani, op. a.), omogočila predstavitev koncepta naše dobrodelne prireditve. Tako smo dobili donacijo japonske hokejske reprezentance, ki bo darovala avdio in videoopremo za stanovanja, namenjena staršem bolnih otrok.

Je v Sloveniji dovolj podobnih dobrodelnih prireditev, povezanih tudi s športom? Težko je govoriti o tem, mislim pa, da nam manjka malo solidarnosti. Zelo malo je namreč treba, da neko stvar premaknemo, da nekaj dobrega naredimo ali zberemo. Saj smo lahko videli, da so imele različne akcije, povezane tudi s fizičnim delom, (Očistimo Slovenijo op. a.), pozitiven odziv in da so dokazale, da se ljudje radi udeležujejo takšnih stvari. Zato menim, da moramo razmišljati predvsem o tem, da vselej obstaja nekdo, ki potrebuje našo pomoč.

So torej Slovenci dovolj odzivni in pripravljeni pomagati? Vedno bolj. Če pogledamo nedavno akcijo Očistimo Slovenijo in druge dobrodelne akcije, ki so se pojavile v zadnjem času, mislim, da je bil odziv Slovencev vedno lep.

Kaj vam pomenijo dobrodelne prireditve, ki jih organizirate? Vsekakor je prisotno neko zadoščenje. Še posebno v teh gospodarsko nekoliko težjih časih, ko solidarnost pride še bolj do izraza. Veseli nas, da dobro organiziramo prireditev in jo uspešno spravimo pod streho ter tako naredimo nekaj za ljudi, potrebne pomoči. Potrebnega je malo truda in iznajdljivosti pri organizaciji, kajti ni najlažje vse skupaj organizirati, a je zadoščenje po končani prireditvi toliko večje.

Ne spreglejte