Thermometer Blue 0

Uroš Bregar selektor

Sreda, 25. 11. 2015, 9.26

Slovenke vendarle dočakale eno celo tekmo in remi

Na prijateljskem turnirju štiri nacij, kjer so sodelovale ekipe Brazilije, Srbije, Argentine in Slovenije, so Slovenke vendarle odigrale tekmo.

Ženska reprezentanca se je po dveh neodigranih tekmah z Brazilijo (prva je odpadla, druga pa je bila prekinjena v 20. minuti pri izidu 8:8 zaradi razmočenega igrišča v dvorani Nilson Nelson v Brasilii) pomerila z Argentino in se razšla z neodločenim izidom 22:22 (11:9).

Izbranke slovenskega selektorja Uroša Bregarja so imele deset minut pred koncem tekme z Argentinkami prednost treh golov (19:16). Toda prednost so v končnici zapravile in tekma se je končala brez zmagovalca (22:22).

Slovenija bi na turnirju štirih nacij v brazilski prestolnici morala igrati tri tekme z domačo reprezentanco, Argentino in Srbijo, dokončala pa je le eno. Streha dvorane Nilson Nelson ni bila kos močnim nalivom dežja, prireditelji turnirja pa so iz preventivnih razlogov odpovedali kar štiri tekme.

S prvotnega seznama selektorja Uroša Bregarja so od nosilk igre doma ostale Lina Krhlikar (težave s kolenom), Ana Petrinja (artroskopija meniskusa) in Barbara Lazović (osebni razlogi). Kljub poškodbi dlani je z reprezentanco odpotovala Tamara Mavsar (Krim Mercator), kadrovsko vrzel pa sta zapolnili Ines Amon (Velenje) in Alja Vrček (Celje Celjske mesnine).