Sobota, 13. 10. 2018, 22.10

povratna tekma drugega kroga pokala ehf

Ribničani zapravili domačo prednost in se poslovili od evropske sezone

rokomet, žoga | Foto Vid Ponikvar

Rokometaši ribniškega Rika so na današnji povratni tekmi drugega kroga pokala EHF v gosteh izgubili proti islandskemu Selfossu s 26:32 (10:15) in končali nastope na mednarodni sceni. Ribniška ekipa je na prvi domači tekmi slavila s 30:27.

Trenutno vodilna ekipa slovenskega prvenstva je končala letošnje nastope na mednarodni sceni. Po domači zmagi nad Selfossom s 30:27 je v deželi gejzirjev klonila s 26:32.

Rokometaši iz Ribnice so bili od prve do zadnje minute v podrejenem položaju. Bojeviti gostitelji so že v deveti minuti izničili zaostanek iz dežele suhe robe, potem ko so povedli s 4:1. Izbranci Siniše Markote tudi v nadaljevanju niso našli rdeče niti v svoji igri, v 17. minuti so že zaostali za pet golov (3:8), največji primanjkljaj pa so si pridelali v 26. minuti (7:14).

V drugi polovici tekme ni bilo kakovostnega premika v igri slovenskih podprvakov. V 45. minuti so se po golu Roka Setnikarja resda približali na štiri gole (18:22), a so jim gostitelji dve minuti kasneje znova ušli na šest golov (18:24).

Ribničani v končnici tekme niso resneje ogrozili gostiteljev, igrali so tudi preveč medlo in premalo agresivno (na tekmi so bili le dvakrat izključeni), po porazu s šestimi goli pa tudi končali svojo evropsko pot v drugem najmočnejšem klubskem tekmovanju na stari celini.

V ribniški ekipi je Setnikar dosegel sedem golov, trikrat so zadeli Risto Vujačić, Aljaž Lešek in Miha Tomšič.

V nedeljo bodo v tem evropskem tekmovanju nastopili tudi rokometaši iz Velenja, na dvoboju proti poljski ekipi Gwardia Opole pa bodo branili štiri gole prednosti s prve tekme v Rdeči dvorani (26:22).

Selfoss : Riko Ribnica 32:26 (15:10) /rezultat 1. tekme: 27:30/

Dvorana Itrottahusit Ida, gledalcev 480, sodnika: Chrzan in Janas (oba Poljska).
* Selfoss: Hlynsson, Kiepulski, Grimsson 4, Halldorsson, Ingvarsson, Sigurdsson, Jonsson 5, Palsson, Steinthorsson 2, Ingolfsson 4, Omarsson, Sverisson 6, Thrastarsson 3, Egan 8.
* Riko Ribnica: Bojić, Strmljan 2, Horvat 2, Vujačić 3, Žagar, Knavs 2, Lešek 3, B. Nosan 1, Klarič, Pucelj 2, Tomšič 3, M. Nosan, Setnikar 7, Košmrlj 1.
* Sedemmetrovke: Selfoss 5 (4), Riko Ribnica 7 (6).
* Izključitve: Selfoss 14, Riko Ribnica 4 minute.