11.33

Podravka

Ponedeljek, 15. 8. 2011, 11.33

Podravki turnir na Madžarskem

Tako kot moške ekipe se tudi ženske pospešeno pripravljajo na novo rokometno sezono. Hrvaška Podravka osvojila turnir v Erdu, madžarski Györi v Siofoku.

Hrvaške prvakinje, s katerimi se bo slovenski Krim Mercator pomeril v prvem delu evropske lige prvakinj, so osvojile turnir v Erdu na Madžarskem. Na finalni tekmi so premagale Veszprem Barabes z 32:30. Pred tem je ekipa Nevena Hrupca premagala Debrecen (35:24) ter Erdi (33:26). Tretje mesto je osvojil francoski Metz, ki je bil boljši od DVSC-ja. Za najboljšo igralko turnirja je bila razglašena Miranda Tatari, s 30 goli je bila najučinkovitejša Anita Bulath, za vratarko turnirja pa je bila izbrana Almadine Leynaud.

Ob jezeru Balaton pa se je pretekle dni odvijal turnir, ki ga je v razburljivi finalni borbi dobil madžarski prvak. Na kolena je spravil finalistke minule lige prvakinj. Španski Itxako je klonil s 26:29. Za najboljšo igralko na turnirju je bila izbrana novinka v vrstah Györija, Norvežanka Heidi Loke. Na finalni tekmi je kar nekaj priložnosti dobila slovenska reprezentantka Ana Gros v vrstah madžarske ekipe in ponujeno izkoristila.