12. 10. 2008,
21.36

Nedelja, 12. 10. 2008, 21.36

Obeta se hitro slovo Trebanjcev

Rokometaši trebanjskega Trima so v prvi tekmi drugega kroga evropskega pokala pokalnih zmagovalcev na domačem igrišču izgubili z moštvom Konjuh-namještaj Živinice iz BiH.

Dolenjski rokometaši se bodo - vsaj tako kaže - že drugo leto zapored hitro poslovili od Evrope, saj si v prvi domači tekmi niso priigrali obetavnega izida pred gostovanjem v BiH. Konjuh se je že v uvodnih minutah predstavil kot borbeno moštvo, njegova igra v obrambi pa je bila na robu izključitve. Trebanjci so imeli v prvem polčasu veliko težav z gibljivo tekmečevo obrambo 6-0, dolenjska obramba pa silne probleme z organizatorjem igre Šahinovićem, ki je dobro razigraval svoje soigralce.

Trebanjci so se v drugem polčasu le nekako otresli treme, potem ko sta se v napadu razigrala Cehte in Sušin, v vratih pa je zablestel Makovec. Trebanjci so v 46. minuti povedli s 23:19, nato pa se jim je povsem ustavilo. Gosti so strnili obrambne vrste in v 54. minuti povedli s 24:23. Zadnje minute so Dolenjci odigrali nezbrano, medtem ko so gostje s pametno igro prišli do zmage s tremi goli prednosti.