Jeruzalem Ormož RK Krka Evropski Pokal

Nedelja, 27. 10. 2024, 19.02

Evropski pokal, 2. krog, povratne tekme

Vse tri slovenske ekipe uspešne, Celjani nadvse zanesljivi

Celje Pivovarna Laško - Gorenje Velenje, 1. NLB | Celjani niso bili tako učinkoviti kot na prvi tekmi, ko so tekmecu zabili kar 43 golov. | Foto www.alesfevzer.com

Celjani niso bili tako učinkoviti kot na prvi tekmi, ko so tekmecu zabili kar 43 golov.

Rokometaši Krke in srbske Metaloplastike so se na povratni tekmi 2. kroga evropskega pokala v Novem mestu razšli z neodločenim izidom 28:28 (17:16). V naslednji krog je napredovala dolenjska ekipa, ki je pred tednom dni v Šabcu zmagala z 32:30. Rokometaši Jeruzalema Ormoža pa so na povratni tekmi doma premagali Borac iz BiH s 33:19 (18:9) in nadoknadili zaostanek s prve tekme pred tednom dni, ko so v Banjaluki izgubili z 20:26. V nedeljo so si napredovanje priborili še rokometaši Celja Pivovarne Laško.

Celje Pivovarna Laško - Gorenje Velenje, 1. NLB
Sportal Celjani in Novomeščani zmagali, Ormožani na povratno tekmo z zaostankom

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na povratni tekmi 2. kroga evropskega pokala v domači dvorani premagali Gračanico s 33:26 (15:13). V naslednji krog je po visoki zmagi v Bosni in Hercegovini s skupnim izidom 76:61 napredovala celjska zasedba.

Celjani sicer niso bili tako učinkoviti kot na prvi tekmi, ko so tekmecu zabili kar 43 golov, a so kljub temu zanesljivo slavili in napredovali v naslednji krog.

Varovanci portugalskega stratega Paula Pereire so dobro začeli, povedli s 4:1, nato pa se je v napadu nekoliko ustavilo. Gosti so večkrat vodili za tri gole, nazadnje pri 11:8, ob polčasu pa so favorizirani Celjani kljub temu vodili s 15:13.

Tudi v nadaljevanju je bilo sprva tesno, Gračanica se je približala na gol zaostanka pri 19:18, delni izid 3:0 pa je tehtnico odločneje premaknil na stran ekipe iz knežjega mesta.

Gosti se sicer niso predali, se večkrat približali na dva gola, a so domači stopili na plin v zadnjih minutah in na parketu dvorane Zlatorog slavili za sedem golov.

Pri Celju je pet golov dosegel Luka Perić, po štiri pa sta prispevala Alex Bognar in Filip Rakita. Pri Gračanici sta po šest golov dala Adi Omeragić in Adnan Isaković.

Od slovenskih klubov sta si napredovanje v tretji krog zagotovila tudi Krka in Jeruzalem Ormož. Žreb parov tretjega kroga, v katerem bo tekmovalo 32 ekip, bo na sporedu v torek. Prve tekme bodo 23. in 24. novembra, povratne pa teden dni kasneje.

Varovanci trenerja Mirka Skoka so se prebili v tretji krog Evropskega pokala. | Foto: Aleš Fevžer Varovanci trenerja Mirka Skoka so se prebili v tretji krog Evropskega pokala. Foto: Aleš Fevžer

Novomeščani izločili Metaloplastiko

Novomeška ekipa je bila že na prvi tekmi v Šabcu na lepi poti, da razreši vse dvome o napredovanju v naslednji krog. Pred tednom dni je vodila že za devet golov, a se nato domov vrnila s prednostjo dveh zadetkov. Na današnji povratni tekmi sta se tekmeca razšla z neodločenim izidom, novomeška pa je tekmico iz zahodne Srbije izločila s skupnim izidom 60:58.

V prvem polčasu se je v dvorani Marof odvijal povsem enakovreden boj. Dolenjci so sredi polčasa povedli za tri gole (10:7), a so jih tekmeci iz Šabca dokaj hitro ujeli in izenačili na 11:11.

Izbranci domačega trenerja Mirka Skoka so drugo polovico tekme začeli s prednostjo gola (17:16). Do zadnjega zvoka sirene so imeli rezultatski nadzor, a njihova prednost nikoli ni znašala več kot tri zadetke (21:18, 22:19, 23:20, 24:21). Gosti so v 57. minuti izenačili na 26:26, mir v dolenjsko hišo pa sta prinesla zadetka Naceta Zajca in Vojislava Vukića.

Pri Novomeščanih sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Vukić s sedmimi in Marko Nikolić s šestimi goli.

Ormožani nadoknadili primanjkljaj iz Banjaluke

Ormožani so se na povratni tekmi evropskega pokala tekmecem iz Banjaluke oddolžili za poraz na prvem dvoboju. Primanjkljaj šestih golov s prvega obračuna pred tednom dni so nadoknadili že sredi prvega polčasa, od svojih drugih mednarodnih tekmecev v sezoni 2024/25 pa so bili na povratnem dvoboju boljši v vseh segmentih igre. V uvodnem krogu so izločili litovski Granitas-Karys s skupnim izidom s 67:54.

Domači rokometaši so obetavno pričeli obračun v dvorani Hardek. V 17. minuti so po golu Gašperja Hebarja povedli z 10:4 in tako že v zgodnjem delu tekme izničili primanjkljaj s prve tekme v Banjaluki, le minuto kasneje pa je Filip Jerenec povišal na 11:4. Prleki so do konca prvega polčasa prevladovali, na veliki odmor so se odpravili z lepo prednostjo devetih golov (18:9).

Varovanci domačega trenerja Saša Prapotnika v drugem polčasu niso popustili. Vseskozi so nadzorovali tekmece iz BiH, največ pa so vodili za 13 golov (24:11, 25:12).

Pri gostiteljih sta bila najbolj učinkovita Tadej Sok in Jure Lukman, ki sta dosegla po osem golov, medtem ko je vratar Filip Ranfl zbral 14 obramb.