22.14

Maribor Branik Matjaž Brumen

Sreda, 11. 4. 2012, 22.14

Koper se ni (pre)dal

Slovenski rokometni prvaki so v lovu za drugim mestom v sezoni 2011-12 vknjižili pomembni točki v Mariboru. A na zaostali tekmi drugega kroga jim ni bilo lahko.

Slovenski prvaki, ki tega naslova v tej sezoni ne bodo ubranili, so pobudo prevzeli že od prve minute, v 8. minuti pa je Mlakar povišal na 7:4. Mariborski rokometaši, ki so še vedno brez poškodovanega kapetana Simona Razgorja, so se v nadaljevanju nekajkrat približali na le zadetek zaostanka, za kaj več pa ni bilo moči. Tudi številne napake ekipe pod vodstvom Marka Šibile so botrovale k večjemu zaostanku. Gostje v mestu ob Dravi so ob razpoloženem vratarju Juretu Vranu, slednji je v prvem polčasu zbral kar devet obramb, uspešno ustavljali mariborski napad ter sami uspešno zadevali na drugi strani. Tako so razliko do konca polčasa povišati na +5.

Drugi polčas so bolje začeli Mariborčani, saj so v 40. minuti z zadetkom Mateja Svaline izenačili na 22:22. Gostitelji so z aktualnimi državni prvaki stik držali do 49. minute, ko je Dean Bombač zadel za 29:26, Matjaž Brumen pa v naslednjem napadu povišal prednost na +3.

A so Branikovci poskrbeli za zanimivo končnico srečanja, ko je Svalina v 54. minuti zadel za 29:30. Slabi dve minuti pred koncem pa je Tarabochia z uspešno izvedeno sedemmetrovko celo izenačil na 32:32. Dvajset sekund pred koncem, pri rezultatu 33:33, je gostujoči trener Fredi Radojkovič vzel minuto odmora, Bombač pa je le nekaj sekund pred koncem postavil končnih 33:34.