Ponedeljek, 28. 4. 2025, 13.20
1 ura, 5 minut
Iker Romero
Iker Romero naslednik Aleša Pajoviča na avstrijski klopi

Nekdanji slovenski rokometni as Aleš Pajovič je na čelu severnih sosedov pustil globok pečat, po koncu letošnjega SP pa je 30. januarja uradno podpisal pogodbo z nemškim velikanom Flensburgom.
Nekdanji španski rokometni zvezdnik Iker Romero bo na klopi avstrijske moške reprezentance nasledil slovenskega trenerja Aleša Pajoviča, poroča avstrijska tiskovna agencija APA. Štiriinštiridesetletni Španec je podpisal triletno pogodbo z avstrijsko zvezo, Pajovič pa bo naloge selektorja opravljal še do 11. maja.
Aleš Pajovič je vodenje Avstrijcev prevzel leta 2019 in od tedaj na EP zabeležil dve osmi mesti, kar sta doslej najboljši uvrstitvi na prvenstvih stare celine. Na letošnjem SP je bila Avstrija 17.
Šestinštiridesetletnega nekdanjega reprezentanca na avstrijski klopi čakata še dve tekmi kvalifikacij za EP 2026. V skupini 7 Avstrija po štirih odigranih tekmah zaseda tretje mesto s štirimi točkami. Na vrhu sta Nemčija s sedmimi in Švica s petimi. Avstrija bo sedmega maja igrala proti Turčiji v gosteh in nato še 11. maja doma proti Švici, poroča STA.
Iker Romero je v igralski karieri blestel v dresu španske reprezentance. Od leta 2021 vodi ekipo Bietigheima.
Pajovičev naslednik Iker Romero je vrsto let igral na najvišji ravni klubskega in mednarodnega rokometa. V 18-letni karieri je bil med letoma 1997 in 2015 član Valladolida, Ademarja Leona, Ciudada Reala in Barcelone v Španiji ter Füchse Berlina v Nemčiji, kjer je sklenil športno pot.
Za Španijo je med letoma 2001 in 2014 odigral 200 tekem ter dosegel 753 golov. Svetovni prvak z izbrano vrsto je bil leta 2005 v Tuniziji, ima pa še bron z olimpijskih iger leta 2008 in SP 2011. Na evropskem prvenstvu je s Španijo osvojil srebro leta 2006.
Kot trener se je Romero uveljavil v Nemčiji, kjer je bil od leta 2017 pomočnik pri Hannovru, od leta 2021 pa vodi moško ekipo Bietigheima.