11.00

Gorenje rokomet

Nedelja, 18. 8. 2013, 11.00

Gorenjevo maščevanje Gummersbachu za pokal EHF

Začetek rokometne sezone je vse bližje in moštva dejavno pilijo svojo pripravljenost in preverjajo igralne odnose v ekipah. Gorenje v Nemčiji spet zmagalo.

Rokometaši Gorenja se mudijo na pripravljalnem turnirju v Nemčiji, ki ga gostita mesti Dessau in Leipzig. Sobotno popoldne je prineslo tekmo z bundesligašem Gummersbachom, ekipo, ki je pred štirimi leti Velenjčanom speljala pokal EHF, saj jih je ugnala v finalu.

Tekma se je je začela odprto, a brez nekaj nervoze ni šlo. Po začetnem ''otipavanju'' je igra hitro stekla in se kmalu spremenila v hud boj za vsako žogo. Bistvenega vodstva si ni mogla priigrati nobena ekipa, a Gorenje, ki je igralo za kanček pametneje, je na odmor odšlo z zadetkom prednosti. Tudi v drugem polčasu popuščanja ni bilo na obzorju. Izključitve Gorenju niso šle na roko, a kljub temu so prvaki pritisk vzdržali ter se na koncu zasluženo veselili napredovanja v finale. Tam se bodo pomerili z Dinamom iz Minska ter slovensko kolonijo.

Novomeška Krka je na gostovanju v Ivančni Gorici potrdila, da bo kljub močno pomlajeni zasedbi zelo konkurenčna. Strelski primat sta prevzela Miha Svetelšek in Aleksander Špende, ki sta skupaj zabila 19 od 30 novomeških golov. Vseeno je začetek tekme pripadel SVIŠ-u, pri katerem se je že v četrti minuti poškodoval Elvir Kalabić in ki je povedel s 7:5. V drugem delu so se Ivančani pet minut pred koncem približali na dva gola zaostanka, a se je Krka obranila vseh napadov. Čeprav je nastopil brez nosilcev igre Jureta Sušina, Anžeta Korelca in Jake Ferkulja in čeprav nekateri glavni igralci niso igrali vso tekmo, je trebanjski Trimo premagal Izolo s 23:19 (12:8). Blaž Rojc in Luka Florjančič sta dosegla po šest golov.