EVROPSKA LIGA, KVALIFIKACIJE, 1. KROG, povratni tekmi

Konec evropske sezone za Celjane in Trebanjce

2

Vid Poteko, David Razgor | Celjani so sklenili evropsko pot. | Foto Grega Valančič/Sportida

Celjani so sklenili evropsko pot.

Rokometaši Trima iz Trebnjega in Celja Pivovarne Laško so že po prvem krogu evropske lige končali evropsko sezono. Celjani so izpadli proti GOG Gudmeju, Trebanjci proti Holstebroju. Slovenska kluba sta si sicer na prvih tekmah priborila prednost, ki pa ni zadostovala za preboj v drugi krog. Danska kluba sta bila na povratnih tekmah premočna.

Evropska EHF liga, 1. krog kvalifikacij:

Sobota, 4. september:
GOG : Celje Pivovarna Laško 36:25 (18:14) /29:33/

Nedelja, 5. september:
TTH Holstebro : Trimo Trebnje 35:28 (16:9) /25:31/

//- rezultat prve tekme

Prva je na veliko sceno v soboto stopila zasedba iz mesta grofov, ki je pred slabim tednom v domačem Zlatorogu premagala v tej sezoni izjemno ambiciozni GOG Gudme s 33:29. Povratni dvoboj v Hamletovi deželi pa celjskim vitezom ni prinesel nadaljevanja evropske poti, saj so domačini slavili kar z 11 zadetki razlike.

Dober uvod, nato pa so se Danci razigrali

Rokometaši iz Celja so sijajno odprli obračun v Gudmeju. Po dveh golih Anteja Ivankovića in enega Žige Mlakarja so v tretji minuti povedli s 3:1, nato pa se jim je povsem zaustavilo. V naslednjih desetih minutah so doživeli strelski mrk, pri tem zastreljali tudi dve sedemmetrovki, po dveh verižnih izključitvah Mlakarja in Matica Suholežnika ter delnemu izidu 7:0 v korist domačih igralcev pa so si že v 12. minuti pridelali zaostanek petih golov (3:8).

Sredi prvega polčasa so izbranci Alema Toskića le našli rdečo nit v svoji igri in se približali na dva gola (8:10). Nato so znova padli v krizo in si v 26. minuti pridelali najvišji zaostanek v prvi polovici tekme (11:17), na veliki odmor pa so se odpravili s primanjkljajem štirih golov (14:18).

V drugem polčasu razlika le še naraščala

Rokometaši iz mesta grofov v drugem polčasu niso bili kos Dancem, že po šestih minutah igre so zaostali za sedem golov (16:23). Premikov na bolje ni bilo niti v nadaljevanju tekme, po visokem zaostanku enajstih golov (20:31) v 49. minuti pa je bilo jasno, da bodo proti imenitnim tekmecem - v svojih vrstah imajo tudi najbolj koristnega igralca z letošnjih olimpijskih iger v Tokiu Mathiasa Gidsela, ki jim je danes zabil kar 13 golov - končali svojo evropsko pot.

V celjski ekipi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Ante Ivanković in Stefan Žabić, oba sta dosegla po štiri gole.

Celjski trener je priznal, da so na Danskem odigrali slabo. | Foto: RK Celje Pivovarna Laško Celjski trener je priznal, da so na Danskem odigrali slabo. Foto: RK Celje Pivovarna Laško Trener priznal, da danes niso bili pravi

"Odigrali smo zelo slabo tekmo. Od začetka do konca nismo imeli kontrole nad potekom, GOG pa je pokazal, za kako izjemno ekipo gre. Že na začetku so ujeli prednost, sami povedli v skupnem in to ves čas držali. Ko smo izgubili še Suholežnika, smo še bolj padli v obrambi, njihov vratar je bil izjemen in žal je na koncu rezultat takšen, kot je," je po tekmi dejal trener Toskić.

Kodrin poudaril preveč prejetih lahkih zadetkov

Tilen Kodrin je bil po visokem porazu razumljivo razočaran. | Foto: Grega Valančič/Sportida Tilen Kodrin je bil po visokem porazu razumljivo razočaran. Foto: Grega Valančič/Sportida "Težko je kaj pametnega povedati takoj po izpadu iz Evrope, sploh potem, ko smo prvo tekmo odigrali zelo dobro. Žal nismo zdržali tempa, ki ga je diktiral GOG, naša obramba ni bila na ravni in so nas enostavno dobili v mlin, iz katerega se nismo rešili. Posledično smo bili brez idej tudi v napadu in Danci so dosegli vse preveč lahkih zadetkov iz hitrih protinapadov. Na to smo se posebej pripravljali, saj smo vedeli, da je to njihovo glavo orožje, zato ta poraz še toliko bolj boli," je dodal krilni igralec Tilen Kodrin.

GOG Gudme : Celje PL 36:25 (18:14)

Phönix Tag Arena, sodnika: Brkić in Jusufhodžić (oba Avstrija).

GOG Gudme: Hallgrimsson, Bergerud, Pytlick 7, Beuschau, Pedersen, Larson, Tolbring, Madsen, Jorgensen 5, Laerke 2, Bergendahl 2, Gidsel 13, Kildelund 1, Zachariassen, Olsen 5, Andersen 1.
Celje Pivovarna Laško: Bojić, Vujović, Strmljan 1, Terzić 2, Mazej, Dragašević, Razgor 3, Marguč 1, Poteko, Ivanković 4, Čepić, Kodrin 3, Žabić 4, Mlakar 2, Vlah 3, Suholežnik 2.

Sedemmetrovke: GOG Gudme 5 (4), Celje Pivovarna Laško 6 (3).
Izključitve: GOG Gudme 10, Celje Pivovarna Laško 14 minut.
Rdeči karton: Suholežnik (41.).

Strateg dolenjskih levov Uroš Zorman. | Foto: Dominik Pekeč/RK Trimo Trebnje Strateg dolenjskih levov Uroš Zorman. Foto: Dominik Pekeč/RK Trimo Trebnje

Šest golov prednosti iz Trebnjega ni zadostovalo

Tudi rokometaši trebanjskega Trima niso unovčili kapitala s prve tekme proti tekmecem iz Holstebroja. Po domači zmagi pred tednom dni z 31:25 so na današnji povratni tekmi v Hamletovi deželi izgubili z 28:35 in končali svojo evropsko pot v tej sezoni.

Izbranci trebanjskega trenerja Uroša Zormana so po zmedenem uvodu in zaostanku 1:4 le strnili svoje vrste in po dveh golih Gala Cirarja in enega Tošeta Ončeva v osmi minuti izenačili na 4:4. Do 18. minute so bili povsem enakovredni gostiteljem, po zaostanku 8:9 pa so povsem popustili.

V njihovi igri je začelo kapljati in curljati na vse strani. Vse to so pridoma izkoristili telesno močni Danci in že v 25. minuti, ko so povedli s 14:8, nevtralizirali zaostanek šestih golov s prve tekme pred tednom dni na Dolenjskem, do konca prvega polčasa pa je primanjkljaj slovenskih podprvakov že narasel na sedem zadetkov (9:16).

Trebanjska zasedba v drugi polovici dvoboja ni našla ustreznega orožja za igro Holstebroja. V prvih petih minutah drugega polčasa je resda naredila delni izid 4:1 in se približala na štiri gole (13:17), nato pa znova občutila moč danske zasedbe, ki si je priigrala še devet golov prednosti (29:20, 30:21 in 31:22).

A Dolenjci niso vrgli puške v koruzo, po dveh golih Mihajla Rajkovića in enega Gregorja Potočnika so se v 56. minuti približali na šest golov (26:32), izid za napredovanje pa so imeli tudi minuto kasneje po golu Uroša Udoviča (27:33). V prelomnih trenutkih dvoboja so Danci znova zaigrali preudarno ter povedli s 35:27 in končali trebanjsko pot na mednarodni sceni.

TTH Holstebro : Trimo Trebnje 35:28 (16:9)

Gräkjaer Arena, gledalcev 1165, sodnika: Baumgart in Wild (oba Nemčija).

Holstebro: Nicolaisen, Čavar, Porsholdt, Damgaard, Jensen, Hauskov 4, Bramming 13, Pedersen, Johansen 2, Tilsted, Kier, Nielsen 4, Markussen 3, Porup 9.

Trimo Trebnje: Ristanović, Čudić, Slatinek-Jovičić, Višček, Horvat 5, Didovič, Radojković 5, Ončev 3, Kotar 2, Potočnik 2, Udovič 2, Grbić 3, Cirar 2, Glavaš 4, Florjančič, Čorsović.

Sedemmetrovke: Holstebro 11 (10), Trimo Trebnje 13 (8).

Izključitve: Holstebro 8, Trimo Trebnje 12 minut.