8 let, 6 mesecev

rekreacija

Ponedeljek, 10. 9. 2012, 14.32

Roglič in Guličeva nepremagljiva tudi na Nanosu

Minuli vikend je zopet postregel s kolesarskim vzponom. Tokrat so Primorci priredili dirko Vipava-Nanos. Zmagovalca pa Primož Roglič in Teja Gulič, ki sta slavila že na zadnjem Jurišu na Vršič.

Zadnji meseci so kot naročeni za kolesarske vzpone, ki se vrstijo vikend za vikendom. Tudi minuli konec tedna ni bil izjema, saj je na Primorskem kolesarje pričakal vzpon na Nanos. Kolesarski klub Izvir–Vipava je organiziral že 17. Kolesarsko dirko Vipava-Nanos, katere rezultati so šteli tudi za Pokal Slovenije amaterjev, žensk in mastersov. Na nanoškem vzponu pa so priložnost za kolesarjenje dobili tudi amaterji in kolesarji brez licence.

Glavni trg v Vipavi je bil štartno prizorišče, kjer je 240 ljubiteljev vrtenja pedal pričakala 11,5 kilometra dolga asfaltirana proga, na kateri so se spopadali s 775 metri višinske razlike. S štarta jih je pot vodila proti Vrhpolju, kjer je bil leteči štart dirke, in nato preko Sanaborja do cilja na Nanosu. V moški konkurenci se je z vzponom najbolje soočil "amater" Primož Roglič (Radenska KD življenje), ki je slavil na nedavnih rekreativnih kolesarskih dirkah, kot sta Juriš na Vršič in Maraton Alpe Scott. Roglič je ciljno črto prečkal s časom 31:47,15 in za manj kot sekundo ugnal Davida Tratnika, najboljšo moško trojico je zaključil Goran Ikič (Etiketa Žiri). Tudi pri dekletih je slavila zmagovalka zgoraj omenjenih rekreativnih dirk Teja Gulič (ŠD 3DŠport), ki je z 11,5 kilometri in 775 višinskimi metri opravila s časom 37:25,93. Na drugo mesto je prikolesarila Danijela Svetik (KD Brda Dobrova), na najnižjo stopničko pa je stopila Valentina Rebec.

Rekorda proge kolesarji niso izboljšali, tako da ostaja v lasti Italijana Alessandra Maglija, ki je leta 2007 na Nanos prikolesaril s časom 28:43.