Žan Žužek Endri Čekiči NK Olimpija NK Olimpija NK Koper Prva liga Telekom Slovenije

Poročilo s tekme Koper : Olimpija

Presenečenje na Bonifiki: Olimpija za uvod le do točke #video

NK Olimpija, Vikingur | Olimpija je za uvod osvojila točko. | Foto Sportida

Olimpija je za uvod osvojila točko.

Nogometaši Kopra in Olimpije so v 2. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:1).

NK Mura, NK Tabor Sežana, prva liga
Sportal Neprepričljiva Maribor in Olimpija v sezono skočila brez zmage #video

Za obe ekipi sta bili to prvi točki v novi sezoni. Koprčani so v uvodnem nastopu po vrnitvi med slovenske elito prejšnji teden izgubili v Sežani, Ljubljančani pa tekme prvega kroga zaradi karantene še niso odigrali. Delitev točk je glede na videno na Bonifiki tudi najbolj pravičen razplet.

Razgibane uvodne minute tekme, ki je bila zaprta za javnost, so bolje izkoristili domačini. V 16. minuti so povedli z 1:0, potem ko je Dare Vršič podal visoko žogo v kazenski prostor, v gneči pred vrati Olimpije pa je najvišje skočil Žan Žužek in usnje podaljšal v mrežo.

V 26. minuti je sledilo izenačenje. Dražen Bagarić je v vratarjevem prostoru prišel do žoge, se spretno zagradil, pri poskusu strela na gol pa ga je oviral oziroma zrušil Denis Cerovec. Sodnik Slavko Vinčić je pokazal na belo točko, zanesljivi izvajalec pa je bil Endri Čekiči.

Žan Žužek je Koper popeljal v vodstvo. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Žan Žužek je Koper popeljal v vodstvo. Foto: Žiga Zupan/Sportida

Iz prvega polčasa velja omeniti še strel Lovreta Čirjaka, ki ga je vratar Olimpije Žiga Frelih ukrotil, ter obrambo domačega čuvaja mreže Ivana Vargića tik pred odmorom ob poskusu Mirala Samardžića iz neposredne bližine.

V drugem polčasu ritem igre močno padel

V drugem polčasu je ritem igre močno padel; Olimpija je imela terensko pobudo, Koper pa se pri branjenju ni pretirano naprezal, saj gostje niso imeli pravih priložnosti za zadetek.

V novinarski beležnici sta pristala le dva zaznamka; oba na strani Olimpije. V 63. minuti je Matic Fink streljal mimo domačih vrat, v 82. minuti pa je domači branilec ravno toliko oviral Mihaila Caimacova, da je ta s približno desetih metrov streljal preko gola.

V tretjem krogu bo Koper gostoval pri Gorici, Olimpija pa se bo v Stožicah srečala z Muro.

Koper : Olimpija 1:1 (1:1)

Stadion Bonifika, brez gledalcev, sodniki: Vinčić, Klančnik, Friš.

Strelca: 1:0 Žužek (16.), 1:1 Čekiči (26., 11-m).

Koper: Vargić, Žužek, Cerovec, Mlakar, Mišić, Pejić, Dodlek, Vršič (od 60. Balta), Čirjak (od 60. Krajinović), Stevanović (od 68. Bešir), Mulahusejnović (od 79. Vekić).

Olimpija: Frelih, Ljaskov, Korun, Samardžić, Fink, Ostrc (od 84. Kadrić), Elšnik, Caimacov, Čekiči (od 62. Kapun), Bosić (od 72. Blagaić), Bagarić (od 72. Lupeta).

Rumeni kartoni: Cerovec, Čirjak; Caimacov, Bagarić, Kapun.
Rdeči kartoni: /.

Potek tekme v živo:

Konec tekme na Bonifiki. Koper in Olimpija sta se razšla z remijem (1:1).

Za nami je 75 minut tekme v Kopru. Ritem igre je v drugem polčasu precej padel, nobena izmed ekip si ni priigrala vidnejše priložnosti.

Začetek drugega polčasa. Bomo v drugih 45 minutah videli še kakšen zadetek?

Konec prvega polčasa v Kopru.

GOOOL! Olimpija je v 26. minuti prišla do izenačenja. V kazenskem prostoru je prekršek za najstrožjo kazen napravil Denis Cerovec, strel z bele pike pa je izkoristil Endri Čekiči in izid poravnal na 1:1.

Se je sodnik odločil pravilno, ko je pokazal na najstrožjo kazen?

Oddanih 125 glasov

24. minuta: Koper se ne ustavlja. Z močnim strelom je poskusil Dare Vršič, a je njegov poskus ubranil Žiga Frelih.

GOOOL! Koper vodi z 1:0. V 16. minuti je domače v vodstvo po podaji Dareta Vršiča s strelom z glavo popeljal Žan Žužek.

4. minuta: na Bonifiki je že vroče. V kazenskem prostoru domačih so napadali nogometaši Olimpije, v obrambi pa je ob posredovanju z roko igral Žan Žužek. Ljubljanska ekipa je zahtevala enajstmetrovko, a je sodnik ocenil, da je bilo posredovanje Koprčanov pravilno.

Začetek tekme v Kopru. S sredine so krenili domači nogometaši.

Koga sta trenerja obeh ekip uvrstila v začetni postavi?

Koper: Vargić, Žužek, Cerovec, Mlakar, Mišić, Pejić, Dodlek, Vršić, Čirjak, Stevanović, Mulahusejnović.

Začetna enajsterica za prvo prvenstveno tekmo v novi sezoni. 💪🐉 Klop: Mrežar, Šme, Kapun, Andrejašič, Kamy, Blagaić, Kurež, Kadrič. #verjamemvzmaje

Objavil/a NK Olimpija Ljubljana dne Nedelja, 30. avgust 2020

Koper se je po treh letih vrnil med prvoligaše, a povratka med najmočnejše klube v državi ni kronal s pozitivnim rezultatom. Kanarčki so pred praznimi tribunami Stadiona Rajko Štolfa izgubili primorski obračun s Taborom. Koper bo na prvi domači preizkušnji gostil prenovljeno Olimpijo. Tudi zaradi zgodovine med kluboma vlada precejšnje rivalstvo, za nameček pa dres Kopra nosi nekaj nekdanjih članov Maribora.

Olimpija je v sezono 2020/21 vstopila z močno prevetreno podobo. Med novinci slovenska javnost pozna zgolj Uroša Koruna in Matica Finka. Prenovljeni zmaji so prvo uradno preizkušnjo odigrali v četrtek, ko so se v Stožicah pošteno namučili z islandskim Vikingurjem. Kako bo v Kopru?