Prva liga Telekom Slovenije NK Aluminij Nk Olimpija Jure Matjašič Roman Bezjak Endri Čekiči

Torek, 3. 3. 2020, 18.00

Poročilo s tekme Aluminij : Olimpija

Olimpija do zmage na derbiju v Kidričevem #video

1

NK Bravo, NK Olimpija | Olimpija je z 2:1 slavila v Kidričevem. | Foto Grega Valančič/Sportida

Olimpija je z 2:1 slavila v Kidričevem.

Nogometaši Aluminija so v 24. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti ljubljanski Olimpiji z 1:2 (0:2).

Bravo Tabor Mauro Camoranesi
Sportal Sežančani po preobratu boljši od Triglava, Olimpija pobegnila Mariboru #video

Ljubljanski nogometaši, ki so v 6. krogu v Kidričevem izgubili z 0:1, so na novo gostovanje k Aluminiju šli z borno popotnico, saj v spomladanskem delu še niso zmagali (dva remija in poraz). Obenem so pogrešali še kaznovanega Luko Menala in poškodovanega Maria Jurčevića, a kot se je izkazalo, se jim to ni preveč poznalo.

Že v prvem polčasu so postavili trdne temelje za 14. zmago v sezoni, ki jim zagotavlja prvo mesto tudi po tem krogu. Na drugi strani spomladi niti Aluminij ne navdušuje (do te tekme poraz, zmaga, remi), kaže povsem drugačen obraz kot jeseni, ko je veljal za presenečenje sezone. Tokrat je vpisal šesti poraz, a ostaja na tretjem mestu.

Ljubljančani so zasluženo dobili prvi polčas. V tem so bili precej boljši tekmec od Aluminija, ki je praktično le dvakrat malce ogrozil ljubljanska vrata, in sicer v 32. in 35. minuti. Izbranci Safeta Hadžića pa so precej pogosteje preizkušali Matijo Kovačića in ga dvakrat tudi premagali.

Prvič v 14. minuti, ko je Endri Čekiči zadel s prostega strela, žogo je malce z leve strani poslal v bližnji zgornji kot Aluminijevih vrat. Prednost pa so Ljubljančani podvojili v 39. minuti, ko je po kotu z leve v kazenskem prostoru Roman Bezjak žogo preusmeril v Stipeta Vrdoljaka, od njega pa se je žoga odbila v mrežo.

Endri Čekiči je zadel za vodstvo Olimpije. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Endri Čekiči je zadel za vodstvo Olimpije. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Olimpija še drugič v polno s prekinitve

Bezjak je sicer imel še dve priložnosti, v sedmi minuti je v kazenskem prostoru povlekel preveč na desno, tako da ga je Kovačić uspešno zaprl, v 40. minuti pa mu je domači vrata obranil poskus z 18 metrov. Sicer pa so bili gosti blizu zadetka tudi v 38. minuti, ko je Čekiči z leve strani izvedel prosti strel, žoga je malce oplazila Vitjo Valenčiča in končala v vratnici. V 12. minuti pa je bil nenatančen Stefan Savić.

V 49. minuti je nase opozoril Ante Vukušić, ko je z 12 metrov zatresel prečko, štiri minute zatem pa so domači znižale zaostanek, ko je Jure Matjašič sprožil s 25 metrov, žoga pa se je od vratnice odbila za hrbet Nejca Vidmarja.

Po obdobju brez večjih priložnosti pa so domači znova zagrozili v 73. minuti, ko je Mihael Klepač z 18 metrov žogo poslal le malo mimo vratnice. To je bila sicer tudi zadnja resna priložnost tekme.

Aluminij bo v 25. krogu v soboto gostoval v Domžalah, Olimpija pa bo dan pozneje gostila Muro.

Aluminij : Olimpija 1:2 (0:2)

Športni park, sodniki: Šmajc, Žunič in Brezar.

Strelci: 0:1 Čekiči (14.), 0:2 Bezjak (39.), 1:2 Matjašič (53.).

Aluminij: Kovačić, Pantalon, Kontek, Vrdoljak, Matjašič, Jakšić, Šaka, Marinšek (od 46. Štor), Klepač, Vrbanec, Živković (od 77. Leko).

Olimpija: Vidmar, Boakye, Samardžić, Bagnack, Pavlović, Tomić, Valenčič, Savić, Bezjak, Čekiči, Vukušić.

Rumeni kartoni: Šaka, Jakšić, Pantalon, Kontek, Vrbanec, Matjašič; Samardžić, Vukušić.
Rdeči karton: /.

Potek tekme v živo:

Konec tekme v Kidričevem. Olimpija je slavila z 2:1

73. minuta: kako blizu izenačenja so bili nogometaši Aluminija! Do strela je prišel Mihael Klepač, a je njegov poskus za las zletel mimo leve vratnice gola Olimpije.

GOOOL! Uff, kakšen zadetek Aluminija! V samostojni akciji je v 53. minuti do strela izven kazenskega prostora prišel Jure Matjašič, ki je s pravim evrogolom premagal nemočnega Nejca Vidmarja.

49. minuta: tudi v drugem polčasu Olimpija ne popušča. Do strela v kazenskem prostoru je prišel Ante Vukušić, njegov poskus pa je zadel prečko.

Začetek drugega polčasa.

Konec zanimivega prvega polčasa v Kidričevem. Na odmor se z dvema zadetkoma prednosti podaja ljubljanska ekipa.

GOOOL! Olimpija je še drugič na tekmi zadela po prekinitvi. Po podaji s kota se je v 39. minuti med strelce vpisal še Roman Bezjak.

38. minuta: nova priložnost za Olimpijo! S prostega strela je v kazenski prostor podal strelec prvega zadetka Endri Čekiči, žogo je proti golu preusmeril Vitja Valenčič, ta pa je zadela vratnico.

24. minuta: v napadu so bili nogometaši Olimpije, ob enem izmed predložkov ljubljanske ekipe je posredoval Ivan Konktek, gostujoči nogometaši pa so ob tem zahtevali igranje z roko, vendar je sodniška piščalka ostala nema.

GOOOL! Kakšen zadetek Olimpije za vodstvo z 1:0! V 14. minuti je s prostega strela natančno preko živega zidu svoj deveti gol v sezoni dosegel Endri Čekiči.

7. minuta: hitra priložnost za Olimpijo! Po podaji Tomislava Tomića se je sam pred vrati Aluminija znašel Roman Bezjak, a se je izkazal vratar Matija Kovačič.

Začetek tekme v Kidričevem. S sredine so krenili nogometaši Olimpije.

Gostujoči trener Safet Hadžić, ki si rešuje kožo v Kidričevem, se je odločil za naslednjo začetno postavo. Vratar Nejc Vidmar bo 50. v karieri nosil kapetanski trak zmajev.

Domači strateg Slobodan Grubor je izbral začetno enajsterico:

Zmaji so po večnem derbiju padli v igri. Tako rezultatsko kot tudi v krizo igre. Trener Safet Hadžić vneto ponavlja, da se zaveda, da bi lahko zaradi tega kmalu izgubil službo, ter da ima vse niti v svojih rokah predsednik Milan Mandarić. Pri navijačih zelo priljubljeni strateg vseeno verjame, da bi lahko njegovi izbranci po nerazumljivo skromnih igrah proti Triglavu in Rudarju pokazali boljši obraz in v derbiju kroga ob 16. uri prekrižali načrte Aluminiju.

"Ne glede na vse moramo razmišljati pozitivno. Zmaga lahko prinese veliko in vsekakor bomo proti Aluminiju poskusili narediti vse, da se krivulja obrne navzgor," sporoča Hadžić in dodaja, da zmajem v zadnjih treh krogih nista bili dosojeni dve 11-metrovki. V mislih je imel skoraj zagotovo igranje Luke Koblarja z roko v Mariboru ob strelu Luke Menala in padec omenjenega igralca v kazenskem prostoru Rudarja, po njegovem mnenju sta bila oba kazenska strela upravičena.

Safet Hadžić ne more računati na poškodovanega Maria Jurčevića. | Foto: Miloš Vujinović/Sportida Safet Hadžić ne more računati na poškodovanega Maria Jurčevića. Foto: Miloš Vujinović/Sportida

"To so stvari, ki lahko spremenijo potek igre, in če bi bili dosojeni, se mogoče ne bi pogovarjali o 'krizi Olimpije'," je poskušal Hadžić pojasniti, da bi bilo lahko marsikaj drugače, če bi sodnik dvakrat pokazali na belo točko. V Kidričevem, kjer je Olimpija doživela enega najbolj bolečih porazov, odkar je predsednik Mandarić (1. decembra 2018 je izgubila 2:6, ta poraz je bil usoden za trenerja Zorana Barišića), se želijo zeleno-beli vrniti na tračnice, na katerih bi lažje prisopihali do konca prvoligaškega maratona kot prvi.

Zanimivo je, da je bil takrat pomočnik Barišića Slobodan Grubor, hrvaški strateg na klopi Aluminija, s katerim je jeseni postal podprvak, hkrati pa ostaja v boju za pokalno lovoriko.

Marinšek: Naredili bomo vse za uspeh

Aluminij je trikrat zapored na domačih tleh premagal Olimpijo. Danes želi podaljšati niz. | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Aluminij je trikrat zapored na domačih tleh premagal Olimpijo. Danes želi podaljšati niz. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida "Dobro delo s treningov moramo prenesti na jutrišnjo tekmo, zmanjšati število izgubljenih žog in z borbeno predstavo narediti vse, da točke ostanejo v Kidričevem. Zagotovo nas čaka težka tekma, a naredili bomo vse za uspeh, da se čim prej vrnemo na pota stare forme," razmišlja zvezni igralec Nik Marinšek, ki v spomladanskem delu pogreša zadetke. Šumari so na treh tekmah dosegli zgolj enega, a vseeno osvojili štiri točke in zadržali visok položaj. Z zmago nad Olimpijo bi začasno prevzeli prvo mesto, zato v domačem taboru ne manjka motivacije, velja pričakovati tudi dobro popolnjene tribune.

Zanimivo je, da sta Aluminij in Olimpija v 1. SNL odigrala 18 tekem, niti ena pa se ni končala z remijem. Kidričani so zmagali šestkrat, Ljubljančani pa 12-krat. Na zadnjih treh gostovanjih so zmaji vedno potegnili krajšo. Po "teniškem" porazu z 2:6 so dvakrat izgubili še z 0:1, nazadnje jeseni, ko je bil strelec zmagovitega zadetka na tekmi Hrvat Nikola Leko.

Hadžić bo pogrešal kaznovanega Menala, zaradi poškodb bosta odsotna Mario Jurčević in Jucie Lupeta. Pri gostiteljih ni kaznovanih igralcev, trener Grubor pa vztraja pri svojem, da Ilija Martinović, ki mu po koncu sezone poteče pogodba z Aluminijem, ne pride v poštev za nastop.