Torek, 30. 7. 2024, 13.39

Žana Pintarič olimpijsko premiero končala v prvem krogu izločilnih bojev

Žana Pintarič | Žana Pintarič je morala priznati premoč Brazilki. | Foto Reuters

Žana Pintarič je morala priznati premoč Brazilki.

Slovenska lokostrelka Žana Pintarič je nastope na premiernih olimpijskih igrah med posameznicami v disciplini ukrivljeni lok končala v prvem krogu izločilnih bojev. Od slovenske lokostrelke je bila boljša Brazilka Ana Luiza Sliachticas Caetano. Ta je v naslednji krog napredovala z izidom 6:2. Pintaričeva bo v Parizu nastopila tudi v mešanih parih.

Andreja Leški, Pariz 2024
Sportal Slovenija ima medaljo! Leškijeva se bori za zlato, odbojkarji s Srbijo, polom rokometašic.

Dvajsetletna Pintaričeva je v kvalifikacijah v konkurenci 64 tekmovalk zasedla 46. mesto in se uvrstila v spodnjo polovico uvrščenih. Njena brazilska tekmica je kvalifikacije končala na 19. mestu.

Kvalifikacije še niso bile prvo sito na olimpijskih igrah, saj so se vse tekmovalke uvrstile v prvi izločilni krog. Na podlagi razvrstitve v kvalifikacijah se določajo pari v prvem krogu izločilnih bojev.

Pintaričeva je letos poskrbela za zgodovinski mejnik, ko se je kot prva Slovenka v lokostrelstvu uvrstila na OI.

Študentka geologije na Naravoslovnotehniški fakulteti v Ljubljani ni edina slovenska tekmovalka v Parizu v lokostrelstvu. V sredo bo v izločilnih bojih nastopil tudi 24-letni Domžalčan Žiga Ravnikar.

Ravnikar si je z 31. mestom kvalifikacij v prvem krogu izločilnih bojev v sredo zagotovil obračun z Italijanom Federicom Musolesijem. Italijan je bil v kvalifikacijah 34.

Slovenska lokostrelca bosta skupaj nastopila tudi na tekmi mešanih parov.