Torek, 30. 7. 2024, 22.55

1 mesec

Pariz 2024, moški nogometni turnir, 3. krog, 30. julij

Francija v četrtfinalni poslastici olimpijskega turnirja proti Argentini

Argentina | Za Argentino brani barve na olimpijskih igrah tudi izkušeni branilec Nicolas Otamendi. Tako se je v Lyonu veselil po zmagi nad Ukrajino. | Foto Reuters

Konec je skupinskega dela, znanih je vseh osem četrtfinalistov nogometnega moškega olimpijskega turnirja v Franciji. Vstopnico za četrtfinale sta si že po dveh krogih zagotovili Španija in Japonska. Najbolj izenačeno je bilo pred zadnjim krogom v skupini B, kjer so imeli Argentina, Ukrajina, Maroko in Irak enako število točk. V zadnjem krogu sta se zmage razveselila Argentina in Maroko ter tako ostala v boju za olimpijski naslov. Ker so Afričani prehiteli gavče, se bosta v četrtfinalu v poslastici udarili Francija in Argentina.

Andreja Leški, zlato, Pariz 2024
Sportal Andreja Leški olimpijska prvakinja, odbojkarji že v četrtfinalu, polom rokometašic

V skupini A sta po 3. krogu skupinskega dela napredovali Francija in ZDA. Francozi so s 3:0 odpravili Novo Zelandijo, ZDA, za katere je Kevin Paredes dosegel dva gola, pa z enakim izidom Gvinejo.

Iz skupine B sta se v četrtfinale prebila Maroko in Argentina. Maročani so s 3:0 ugnali Egipt, potem ko so vse tri zadetke dosegli v prvem polčasu, Argentinci, dvakratni olimpijski prvaki, pa so z 2:0 odpravili Ukrajince, Thiago Almada in Claudio Echeverri sta bila strelca.

V skupini C je prvo mesto osvojil Egipt, potem ko je z 2:1 ugnal Španijo, Ibrahim Adel je dosegel oba gola za Egipčane. Ob Egiptu so v četrtfinale kot drugouvrščeni napredovali tudi branilci srebra s prejšnjih OI Španci. Na drugi tekmi skupine sta se Uzbekistan in Dominikanska republika razšla z 1:1.

Iz skupine D sta napredovala Japonska in Paragvaj. Oba sta danes zmagala z 1:0. Japonci so z golom Maa Hosoye v 91. minuti ugnali Izrael, Paragvaj z zadetkom Marcela Fernandeza v peti minuti pa Mali.

Olimpijske igre, Pariz 2024, predtekmovanje, 3. krog:

Torek, 30. julij:

V četrtfinale sta se uvrstili najboljši ekipi iz vseh štirih skupin.