ragbi 7 Tokio 2020

Sreda, 28. 7. 2021, 12.09

oi tokio 2020

Ragbi na OI v Tokiu

Fidži ragbi7 | Ragbi reprezentanca Fidžija je ubranila naslov olimpijskih prvakov. | Foto Reuters

Ragbi reprezentanca Fidžija je ubranila naslov olimpijskih prvakov.

Rezultati ragbija na OI v Tokiu.

Fidži
Sportal Olimpijski prvaki s petjem himne navdušili splet #video

Moška ragbi reprezentanca Fidžija je v Tokiu ubranila naslov olimpijskih prvakov, potem ko je v finalnem obračunu s 27:12 premagala Novo Zelandijo, ekipo aktualnih svetovnih prvakov v ragbiju 7. Bronasto odličje je tokrat pripadlo Argentini, ki je s 17:12 ugnala reprezentanco Velike Britanije.

Ženska ragbi reprezentanca Nove Zelandije je na olimpijskih igrah v Tokiu s 26:12 premagala Francijo in osvojila svojo prvo olimpijsko zlato odličje. V finalnem obračunu je blestela Tyla Nathan-Wong z 11 točkami, po pet so jih prispevale Michaela Blyde, Gayle Broughton in Stacey Fluhler. Pri osmoljenkah je Caroline Drouin dosegla sedem točk. Bronasto kolajno je v tekmi za tretje mesto osvojila reprezentanca Fidžija, ki je z 21:12 ugnala Veliko Britanijo.