SiolNET. Sportal OI Tokio
0,07

termometer

  • Messenger
  • Messenger

IO OKS potrdil reprezentanco za Tokio 2020

0,07

termometer

olimpijske igre Tokio
Foto: Guliverimage

Izvršni odbor Olimpijskega komiteja Slovenije (OKS) je na današnjem zasedanju potrdil olimpijsko reprezentanco za nastop na poletnih igrah v Tokiu. Na igre je trenutno uvrščenih 41 slovenskih športnikov, peščica pa jih na povabilo še čaka.

Glede na dosežene izide v sezoni na dodatna povabila za nastop na igrah v Tokiu še vedno čakajo nekateri slovenski atleti in plavalci, teniški igralci in golfisti.

Številka pa se še vedno lahko bistveno spremeni s premierno uvrstitvijo košarkarjev na igre, kar bo znano v nedeljo po koncu kvalifikacijskega turnirja v Kaunasu. "Trdno verjamem, da se bo košarkarjem uspelo uvrstiti na igre," pa k temu dodaja predsednik OKS, Bogdan Gabrovec.

IO OKS se je seznanil tudi z drugimi dejavnostmi. Intenzivne so predvsem priprave na naslednje zimske olimpijske igre, ki bodo čez sedem mesecev v Pekingu na Kitajskem, Vuokatti pa bo gostil Evropski olimpijski festival mladine (EYOF).

Predsednik OKS Gabrovec je v uvodu seje izpostavil tudi dobro delo direktorata za šport na pristojnem ministrstvu in direktorice Mojce Doupone pri vračanju športa v normalo po pandemiji covida-19, kar je po njegovem izrednega pomena za hitro normalizacijo procesov v športu.

ATLETIKA
- uvrščeni na igre: Maja Mihalinec Zidar, Tina Šutej, Maruša Mišmaš Zrimšek, Kristjan Čeh, Luka Janežič, Anita Horvat, Klara Lukan;
- kandidati: Lia Apostolovski, Maruša Černjul, Žan Rudolf, Neja Filipič, Nejc Pleško (norme se dosegajo do 27. junija);

DALJINSKO PLAVANJE
- uvrščena na igre: Špela Perše;

RITMIČNA GIMNASTIKA
- uvrščena na igre: Jekaterina Vedenejeva;

GOLF
- uvrščena na igre: Pia Babnik;
- kandidatinja: Ana Belac (rezerva za igre in čaka morebitne odpovedi tekmic);

GORSKO KOLESARSTVO
- uvrščena na igre: Tanja Žakelj;

JADRANJE
- uvrščeni na igre: Tina Mrak in Veronika Macarol (razred 470), Žan Luka Zelko (laser);

JUDO
- uvrščeni na igre: Maruša Štangar, Kaja Kajzer, Tina Trstenjak; Ana Velenšek, Adrian Gomboc;

KAJAK KANU NA DIVJIH VODAH
- uvrščeni na igre: Peter Kauzer (K1), Benjamin Savšek (C1), Alja Kozorog (C1), Eva Terčelj (K1);

KAJAK KANU NA MIRNIH VODAH
- uvrščeni na igre: Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman (K2 200 in 500 m);

KOLESARSTVO
- uvrščeni na igre: 4 kolesarji (kandidati so Tadej Pogačar, Primož Roglič, Jan Polanc, Jan Tratnik), 1 kolesarka (Eugenia Bujak);

KOŠARKA
- kandidati: Slovenija ta teden v Kaunasu igra kvalifikacije;

LOKOSTRELSTVO
- uvrščen na igre: Žiga Ravnikar (ukrivljeni lok);

NAMIZNI TENIS
- uvrščeni na igre: Darko Jorgič, Bojan Tokić, Deni Kožul in Peter Hribar;

PLAVANJE
- uvrščeni na igre: Katja Fain, Janja Šegel;
- kandidatinji: Neža Klančar, Tjaša Vozel (do 4. julija bo Mednarodna plavalna zveza na osnovi dosežkov plavalcem poslala posebna povabila);

PLEZANJE
- uvrščeni na igre: Janja Garnbret, Mia Krampl;

STRELSTVO
- uvrščena na igre: Živa Dvoršak;

TAEKWONDO
- uvrščen na igre: Ivan Trajković;

TENIS
- kandidatinja: Kaja Juvan (kot rezerva čaka morebitno odpoved tekmic).

Luka Dončić Sportal Vroči Dončić in druščina povozili še Poljake Luka Dončić Sportal Dončić opozarja: Čaka nas težka tekma Goran Dragić Luka Dončić Sportal Dončić po prvi zmagi: Želel bi si, da bi Goran igral z nami  

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Delite na:
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin