SiolNET. Sportal OI Tokio
0,02

termometer

  • Messenger
  • Messenger
OI TOKIO 2020

Boks na OI v Tokiu

0,02

termometer

Boks, Tokio
Foto: Reuters

Rezultati boksa na OI v Tokiu.

Torek, 3. avgust

Boks, peresna kategorija, ženske:
ZLATO:  Sena Irie (Japonska)
SREBRO: Nesthy Petecio (Filipini)
BRON:   Irma Testa (Italija) in Karriss Artingstall (Velika Britanija)

Boks, velterska kategorija, moški:
ZLATO:  Roniel Iglesias (Kuba)
SREBRO: Pat McCormack (Velika Britanija)
BRON:   Andrej Samkovoj (ROK) in Aidan Walsh (Irska)

Sreda, 4. avgust

Boks, do 81 kg, moški:
ZLATO:  Arlen Lopez (Kuba)
SREBRO: Benjamin Whittaker (Velika Britanija)
BRON:   Imam Hatajev (ROK) in Loren Alfonso Dominguez (Azerbajdžan)

Četrtek, 5. avgust

Boks, do 57 kg, moški:
ZLATO:  Albert Batirgazijev (ROK)
SREBRO: Duke Ragan (ZDA)
BRON:   Lazaro Alvarez (Kuba) in Samuel Takyi (Gana)

Petek, 6. avgust

Boks, moški, težka kategorija od 81 do 91 kg:
ZLATO:  Julio la Cruz (Kuba)
SREBRO: Muslim Gadžimagomedov (Rok)
BRON:   Abner Teixeira (Brazilija) in David Nyika (Nova Zelandija)

Sobota, 7. avgust

Boks, do 52 kg, moški:
ZLATO:  Galal Yafai (Velika Britanija)
SREBRO: Carlo Paalam (Filipini)
BRON:   Saken Bibossinov (Kazhastan)
        Ryomei Tanaka (Japan)

Boks, do 52 kg, ženske:
ZLATO:  Stojka Željazkova Kraceva (Bolgarka)
SREBRO: Busa Naz Cakiroglu (Turčija)
BRON:   Tsukimi Namiki (Japonska)
        Hsiao-Wen Huang (Tajvan)


 Boks, do 75 kg, moški:
ZLATO:  Hebert Sousa (Brazilija)
SREBRO: Oleksandr Hižnjak (Ukrajina)
BRON:   Gleb Bakši (ROK) in Eumir Marcial (Filipini)

Boks, do 69 kg, ženske:
ZLATO:  Busenaz Surmeneli (Turčija)
SREBRO: Hong Gu (Kitajska)
BRON:   Lovlina Borgohain (Indija)
        Oshae Jones (ZDA)

Nedelja, 8. avgust

Boks, lahka kategorija do 60 kg, ženske:
ZLATO:  Kellie Anne Harrington (Irska)
SREBRO: Beatriz Ferreira (Brazilija)
BRON:   Mira Marjut Johanna Potkonen (Finska)
        Sudaporn Seesondee (Tajska)

Boks, moški, lahka kategorija do 63 kg:
ZLATO:  Andy Cruz (Kuba)
SREBRO: Keyshawn Daniel Webster Davis (ZDA)
BRON:   Harry Garside (Avstralija) in Oganes Bačkov (Armenija)

Boks, ženske, srednja kategorija, od 69 do 75 kilogramov:
ZLATO:  Lauren Price (Velika Britanija)
SREBRO: Qian Li (Kitajska)
BRON:   Nouchka Fontijn (Nizozemska)
        Zenfira Magomedalijeva (Ruski olimpijski komite)

Boks, moški, supertežka kategorija:
ZLATO: Bahodir Jalolov (Uzbekistan)
SREBRO: Richard Torrez mlajši (ZDA)
BRON: Kamšibek Kunkabajev (Kazahstan) in Frazer Clark (Velika Britanija)

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Delite na:
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin