Američani na zadnji tekmi v Stožicah pretrd oreh

1

Slovenija odbojka | Slovenija je generalki pred SP izgubila proti ZDA. | Foto Aleš Oblak

Slovenija je generalki pred SP izgubila proti ZDA.

Slovenska odbojkarska reprezentanca se je na močnem turnirju v Stožicah na zadnji tekmi pomerila še z reprezentanco ZDA, ki je turnir v Ljubljani končala neporažena. Varovanci Slobodana Kovača so zadnjo tekmo izgubili z 1:3 v nizih, pred tem so v četrtek brez večjih težav odpravili Kanado, včeraj pa so slovenski odbojkarji s 3:2 v nizih ugnali še Iran.

Slovenija Kanada, pripravljalna tekma na SP, odbojka
Sportal Slovenski selektor po odmevni zmagi dobil pomembno potrditev

Slovenija je v skoraj dvomesečnem pripravljalnem obdobju do turnirja v Stožicah odigrala štiri prijateljske tekme, dvakrat z Nemčijo, Egiptom in Avstralijo (2 zmagi, 2 poraza), na nobeni tekmi rezultat ni bil primarnega pomena, podobno kot na turnirju v Stožicah.

Američani pobegnili v prvem in drugem nizu

Slovenska izbrana vrsta je na dveh tekmah v Stožicah zabeležila dve zmagi. Na prvem srečanju so Slovenci s 3:1 v nizih odpravili Kanado, včeraj pa so po napetem boju s 3:2 premagali še Irance.

Mitja Gasparini je v prvem nizu zadnjo slovensko žogo poslal v avt. | Foto: Aleš Oblak Mitja Gasparini je v prvem nizu zadnjo slovensko žogo poslal v avt. Foto: Aleš Oblak Tako kot srečanje proti Iranu so tudi tekmo proti ZDA začeli Tine Urnaut, Klemen Čebulj, Dejan Vinčić, Mitja Gasparini, Alen Pajenk, Jan Kozamernik in kot libero Jani Kovačič. V prvem nizu so Slovenci povedli z 2:1, nato pa so pobudo prevzeli ameriški odbojkarji in napravili prednost, ki je do konca prvega niza niso več izpustili iz rok. Slovenski odbojkarji so se v končnici prvega niza približali le na točko zaostanka (22:23), a več od tega ni šlo. ZDA so prvi niz dobile s 25:22.

Drugi niz so odločno odprli Američani (4:0), a so Slovenci hitro vrnili v igro. Zopet je sledil enak scenarij kot v prvem nizu, ponovile so se napake iz slovenske strani, ki so jih ameriški odbojkarji znali izkoristiti. Varovanci Slobodana Kovača so izenačili na 21. točko, a so v ključnih momentih zopet popustili in izgubili tudi drugi niz (23:25).

Slovenci ubranili zaključno žogo

V tretjem nizu sta bili reprezentanci zelo izenačeni, v izjemno napetem zaključku pa so bili uspešnejši Slovenci, ki so celo obranili zaključno žogo. Tretji niz se je končal z izidom 26:24 v slovensko korist.

V zadnjem nizu ponovno nadvlada Američanov

V četrtem oziroma odločilnem nizu so pobudo ponovno prevzeli ameriški odbojkarji. Slovenci so bili še izenačeni do rezultata 13:13, nato pa stvari v svoje roke vzeli Američani, ki so zadnji niz dobili s 25:21.

Slovence za konec močnega turnirja čaka še obračun z ZDA. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Slovence za konec močnega turnirja čaka še obračun z ZDA. Foto: Urban Urbanc/Sportida