Sreda,
8. 10. 2025,
20.41

Osveženo pred

2 tedna, 6 dni

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,08

Natisni članek

Natisni članek

odbojka OTP Banka Branik Liga MEVZA

Sreda, 8. 10. 2025, 20.41

2 tedna, 6 dni

Srednjeevropska liga, ženske, 1. turnir

Bankirke srednjeevropsko ligo odprle z zmago v Zagrebu

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,08
Iza Mlakar | Mariborčanke so srednjeevropsko sezono odprle z zanesljivo zmago v Zagrebu. | Foto Aleš Fevžer

Mariborčanke so srednjeevropsko sezono odprle z zanesljivo zmago v Zagrebu.

Foto: Aleš Fevžer

Odbojkarice OTP banka Branik so v tej sezoni edina ženska ekipa v srednjeevropski ligi. Uvodno tekmo so odigrale v Zagrebu proti Dinamu in zmagale zanesljivo s 3:0 v nizih. V četrtek pa jih na Hrvaškem čaka še tekma s HAOK Mladost Zagreb.

Mariborčanke, edine slovenske predstavnice v tem tekmovanju, so vodile večji del tekme, največ težav so imele v prvem nizu, ko so zapravile zanesljivo vodstvo, dovolile tekmicam, da pred končnico dvakrat povedejo za točko, z izjemo vodstva na samem začetku drugega niza pa jim več niso dopustile.

V mariborski vrsti sta s najbolj izkazali prav Hrvatici Maša Mlinar, še lani igralka Dinama je dosegla 16 točk, in Nika Jularić, slednja je k zmagi prispevala 13 točk.

V ženski konkurenci ob Mariborčankah nastopajo še izraelska ekipa Hapoel Kfar Saba, zagrebški ekipi Mladost in Dinamo, črnogorska Budućnost in ciprski Lemesos Volleyball.

Srednjeevropska liga, ženske, 1. turnir:

Sreda, 8. oktober
Dinamo Zagreb : OTP banka Branik 0:3 (-21, -17, -22) 

Četrtek, 9. oktober
HAOK Mladost Zagreb – OTP banka Branik

Dejan Vinčić
Sportal Dejan Vinčić: Kot mlad odbojkar sem bil pogosto na stranskem tiru. Vse sem si moral prigarati.
i-vent Maribor
Sportal Slovenska udeležba skromna: v ligi le mariborska kluba