Liga MEVZA, moški, vnaprej odigrana tekma 18.kroga

Oslabljeni Mariborčani nemočni v Zagrebu

OK Maribor | Mariborčani so v Zagrebu brez trenerja in najboljšega igralca izgubili. | Foto Facebook OK Maribor

Mariborčani so v Zagrebu brez trenerja in najboljšega igralca izgubili.

Odbojkarji Merkur Maribora so se z zmago nad Kamnikom poslovili od leta 2019, na prvi tekmi novega leta pa z 0.3 v nizih izgubili v Zagrebu. Štajerci so v hrvaško prestolnico odšli brez trenerja Sebastijana Škorca in najboljšega igralca Roka Možiča, ki s Slovenijo v Berlinu že čakata na začetek olimpijskih kvalifikacij.

Kljub temu, da Mariborčani niso imeli na voljo svojega trenerja Sebastijana Škorca in najboljšega igralca, mladega Roka Možiča, ki sta z reprezentanco v Berlinu, so vnaprej odigrali tekmo 18. kroga srednjeevropske lige.

Gostovali so v Zagrebu pri hrvaških prvakih, igralcih Mladosti, v derbiju sredine lestvice (obe ekipi sta imeli pred obračunom štiri zmage in pet porazov) pa so bili brez pravih možnosti. Hrvati, ki so letos šele na koncu kvalifikacij ostali brez nastopa v ligi prvakov, so brez večjih težav nadzorovali položaj, za zmago se jim niti ni bilo potrebno posebej naprezati.

Štajercem se je poznalo, da jim je manjkal Možič, v napadu niso bili na pravi ravni, niso niti izvajali pravega pritiska s servisi, v bloku pa so bili tudi povsem nadigrani (1:14). Vodili so le na začetku tekme, se v prvem nizu še držali do izida 18:16, upanje v njem pa izgubili po bloku Tomislava Mitrašinovića za vodstvo Hrvatov 21:16.

V drugem nizu so Zagrebčani vprašanje zmagovalca rešili že na začetku, ko so povedli z 10:3, tretji niz pa je bil spet bolj izenačen. Gostje so izničili zaostanek treh točk, izenačili na 12:12, a nato spet kmalu zaostali.