Liga MEVZA, tekma 2. kroga

Hrvati zapretili, a se Mariborčani niso dali

OK Merkur Maribor | Vodilni Mariborčani so si že zagotovili nastop v polfinalu lige MEVZA. | Foto Bojan Javornik

Vodilni Mariborčani so si že zagotovili nastop v polfinalu lige MEVZA.

Odbojkarji Merkur Maribora so dosegli še osmo zmago v srednjeevropski ligi MEVZA. V domači dvorani Tabor so ugnali zagrebško Mladost, a tekma je bila za oslabljenje Štajerce vse prej kot lahka. Gostje iz Zagreba so dobili prvi niz, vodili tudi v drugem (5:7) in zapretili z izenačenjem na 23:23, a po izenačenju na 1:1 v nizih je domačim igralcem igra stekla in zmaga je ostala v Mariboru.

"Pomerili sta se dve zelo dobri ekipi, na koncu je bila to res težko prigarana zmaga. Kljub svojim priložnostim v prvem nizu smo ga izgubili, zaostajali smo tudi v drugem, v katerem pa nam je nato igra stekla. Imamo tudi nekaj težav s poškodbami, vendar moram fantom čestitati za zmago," je po novi zmagi v ligi MEVZA dejal trener merkurjevcev Sebastijan Škorc, ki se v tej sezoni ne šali. Maribor še zdaleč ni več le muha enodnevnica, ampak enakovreden tekmec ACH Volleyju in tudi Calcitu v boju za naslov tako v ligi MEVZA kot domačih tekmovanjih.

Sebastijan Škorc je lahko po novi zmago fantom le čestital. | Foto: Bojan Javornik Sebastijan Škorc je lahko po novi zmago fantom le čestital. Foto: Bojan Javornik

Liga MEVZA, tekma 2. kroga:

Sreda, 20. januar:
Merkur Maribor : HAOK Mladost Zagreb 3:1 (-23, 23, 18, 15)

ACH Volley Calcit Volley
Sportal ACH Volley ubranil točko pred Mariborom, najboljše štiri ekipe prvenstva suverene