Nova KBM Branik GEN-I Volley SIP Šempeter Calcit Volley 1 DOL

Sreda, 16. 2. 2022, 23.43

1. DOL za ženske, 21. krog:

Kamničankam še tretji letošnji prvenstveni derbi

Calcit Volley - Nova KBM Branik | Kamničanke so v derbiju prvenstva s 3:1 premagale Mariborčanke. | Foto Klemen Brumec

Kamničanke so v derbiju prvenstva s 3:1 premagale Mariborčanke.

V derbiju 21. kroga državnega prvenstva za odbojkarice so državne prvakinje Kamničanke doma s 3:1 premagale drugouvrščene Mariborčanke. Tretjeuvrščene Ankarančanke so po petih nizih izgubile v Grosupljem, Novogoričanke so brez težav ugnale zadnjeuvrščene Koprčanke, Šempetranke pa so bile v dramatični tekmi boljše od Krima.

Calcit Volley
Sportal Vodilne Kamničanke brez težav v Ankaranu
Sportal Mariborčani in Kamničani do zanesljivih zmag

Tretji letošnji derbi najboljših slovenskih ekip zadnjih let ni imel posebej velikega tekmovalnega naboja, saj imajo Kamničanke veliko prednost na prvenstveni lestvici in bodo končnico zagotovo začele z najboljšega položaja. A derbi je vedno derbi, oba trenerja je predvsem zanimalo, ali so se bankirke prvakinjam kaj približale glede na prva medsebojna obračuna.

Po prvem nizu je kazalo, da bi lahko poskrbele za presenečenje, toda nadaljevanje je potrdilo, da so varovanke Matjaža Rozmana še vedno v prednosti. Vsekakor pa so se Bruno Najdič in njegove igralke vendarle lahko prepričali, da niso tako daleč in da znajo biti v finalu, če bo do njega prišlo, v kar pa dvomijo le redki, še nevarnejši.

Do izida 14:14 je bil prvi niz izenačen, nato pa je na sceno stopila izkušena reprezentantka Monika Potokar, ki je naredila odločilno razliko. Njeni servisi, med katerimi so bili trije neubranljivi, so poskrbeli za pet zaporednih točk Mariborčank. Prednost so brez pretresov zadržale do konca, niz je z blokom končala Mirta Velikonja Grbac.

Calcit Volley - Nova KBM Branik | Foto: Klemen Brumec Foto: Klemen Brumec

Toda izgubljeni niz je vsaj začasno predramil Kamničanke. Servisi Andjelke Radišković in odličen blok so jim zagotovili devet zaporednih točk in vodstvo 11:2, ki pa ni dolgo zdržalo. Številne napake domačih so Štajerke vrnile v igro, izenačile so na 13:13, nato pa je bilo izenačeno vse do izida 19:18. Takrat pa je reči v svoje roke prevzela Eva Pavlović Mori, najprej je vodstvo povišala z blokom, nato dosegla dva asa, ko je as dosegla še Mija Šiftar, je bilo jasno, da bo prišlo do izenačenja na 1:1.

Čeprav so imele ves čas pobudo, vodile tudi za štiri točke, so v tretjem nizu Gorenjke tekmice strle šele v končnici. Po izidu 22:20 je Lucy Charuk dosegla blok, sledila je še napaka Lorene Lorber Fijok, drugo zaključno žogo pa je izkoristila Olivera Kostić.

Četrti niz so gostiteljice odprle z vodstvom 6:0, a se Mariborčanke niso hotele predati. V končnici so se približale na 22:23, toda Kostićeva je najprej zaključila napad, z asom pa tudi tekmo.

Kamničanke so dosegle 13 asov in 11 blokov, bankirke pa po sedem asov ter blokov. Pri domačih je bila z 20 točkami najučinkovitejša Kostićeva, na drugi strani je še štiri točke več dosegla Lorber Fijokova.