Torek,
21. 10. 2025,
21.51

Osveženo pred

5 ur, 19 minut

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,02

Natisni članek

Natisni članek

MOK Krka Alpacem Kanal odbojka ACH Volley 1 DOL

Torek, 21. 10. 2025, 21.51

5 ur, 19 minut

1. DOL za moške, 1. krog

Podprvaki sezono odprli zmagovito

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,02
Dejan Vinčić, Alpacem Kanal | Odbojkarji aktualnega podprvaka Alpacem Kanal, katerih kapetan je Dejan Vinčić, so sezono odprli z zmago na Dolenjskem. | Foto Aleš Fevžer

Odbojkarji aktualnega podprvaka Alpacem Kanal, katerih kapetan je Dejan Vinčić, so sezono odprli z zmago na Dolenjskem.

Foto: Aleš Fevžer

S tekmo med ekipo MOK Krka in Alpacem Kanal, ki je v lanski sezoni zasedla drugo mesto, se je danes v Mirni peči začel 1. krog odbojkarskega državnega prvenstva za moške. Kanalci so zmagali s 3:1. Naslov brani serijski prvak ACH Volley, ki bo tekmo prvega kroga proti Mariborčanom zaradi obveznosti v evropskih tekmovanjih odigral januarja. V sredo sledita tekmi med Panvito Pomgrad in Merkur Triglav Kranj ter Calcit Volley in OK Fužinar Ravne.

Dejan Vinčić
Sportal Dejan Vinčić: Kot mlad odbojkar sem bil pogosto na stranskem tiru. Vse sem si moral prigarati.
slovenska odbojkarska reprezentanca, Tonček Štern, Alen Pajenk
Sportal Glavni favorit ACH Volley pogleduje proti ligi prvakov, zvečer prva bitka na Dolenjskem

S tekmo med Krko, četrtouvrščeno ekipo lanskega prvenstva, in Alpacem Kanalom, ki je lani zasedel drugo mesto, se je začelo novo državno prvenstvo v moški konkurenci. Za uvod presenečenja ni bilo, tekma se je odvijala po napovedih. Vedelo se je, da se Novomeščani, ki jim nihče ni pripisoval veliko možnosti, ne bodo vnaprej predali, da bodo vsaj v določenih trenutkih ogrožali zmago favoritov iz Kanala, a njihove možnosti niso bile velike.

So pa jih vendarle imeli. V prvem nizu sicer ne, v njem so že na začetku so zaostali, nato tekmece lovili, pred končnico prišli le na točko zaostanka, po izidu 16:17 pa do konca osvojili še vsega dve točki.

V drugem nizu pa so bile bližje uspehu. Sredi niza so vodili, pred končnico tudi z 20:17 in 21:19, toda končnica je vendarle pripadla gostom, ki so po izidu 23:23 dosegli dve točki zapovrstjo.

Tudi tretji niz je bil izenačen, domači so ga dobili s 26:24, toda v četrtem povsem popustili. Primorci so povedli z 8:1, prednosti pa iz rok niso izpustili.

Posebno izstopajočih igralcev ekipi nista imeli, gostujoči korektor Jaka Sešek, ki je pred sezono k Alpacemu, prestopil iz i-Vent Maribora, je bil s 15 točkami najučinkovitejši igralec tekme. S štirimi bloki se je izkazal tudi Miha Fink, še ena okrepitev Kanalcev, ki je prišel iz Maribora.

1. DOL, moški, 1. krog

Torek, 21. oktober

Sreda, 22. oktober

Lestvica:

Calcit Volley
Sportal Formis namučil prvakinje, Kamničanke do prve zmage, Radovljičanke po trilerju do druge
OTP Banka Branik
Sportal Derbi zadnjih finalistk po hudem boju Mariborčankam, tudi Radovljičanke ostajajo neporažene
Saša Planišec
Sportal Saša Planinšec in Žiga Štern najuspešnejša