7 let, 12 mesecev

Zenit Hulk

Ponedeljek, 5. 11. 2012, 7.06

Zenit bo zmago v Bruslju lovil brez Hulka

Ruski Zenit v torek v ligi prvakov v četrtem krogu skupine C skorajda nujno potrebuje zmago nad Anderlechtom, ki pa jo bo moral iskati brez napadalca Hulka.

Šestindvajsetletni zvezdnik letošnjega poletnega prestopnega roka, za katerega so Rusi Portu odšteli kar 60 milijonov evrov, se je poškodoval pri petkovi prvenstveni zmagi Zenita nad Rostovom z 2:1, do katere so nogometaši iz Sankt Peterburga prišli šele v 94. minuti, ko je zadel Roman Širokov. Iz igre je moral že po 41 minutah igre. Začutil je bolečine v mišici, podrobni zdravniški pregledi pa so razkrili, da bo moral počivati vsaj dva tedna. To pomeni, da v torek, ko bo Zenit gostoval pri Anderlechtu v ligi prvakov, ne bo igral, izpustiti pa bo moral tudi prvenstveni obračun z Volgo naslednji konec tedna.

Hulk v dresu Zenita sicer še ni pokazal tistega, kar se od njega pričakuje. V prvenstvu je na šestih tekmah zadel le enkrat, v treh nastopih v ligi prvakov se je med strelce prav tako vpisal zgolj enkrat, en gol pa prispeval še v enem izmed dveh nastopov v pokalu, ki ju je zbral doslej.

Za Zenit je torkova tekma še kako pomembna. Po polovici tekmovanja v skupini C imajo Rusi, ki so v novo evropsko sezono vstopili zelo ambiciozno, le tri točke. Za Milanom, ki je na drugem mestu, zaostajajo za točko, za vodilno Malago pa kar za šest. Anderlecht je zadnji in ima zgolj točko.

Šestindvajsetletni brazilski zvezdnik bo moral izpustiti tudi prijateljsko tekmo proti Kolumbiji, ki Brazilce čaka prihodnji teden. V izbrani vrsti petkratnih svetovnih prvakov je doslej zbral 18 nastopov in dosegel šest golov.