21. 8. 2013,
10.34

Tim Matavž PSV Eindhoven

Sreda, 21. 8. 2013, 10.34

Nekdanja evropska prvaka PSV Eindhoven in Milan sta se v derbiju kvalifikacij za ligo prvakov razšla z 1:1. Slovenski reprezentant Tim Matavž po golu ni skrival sreče, a je tudi ostalo nekaj grenkobe.

Pomlajeni PSV Eindhoven se je na torkovem srečanju dobro upiral zvezdniškemu Milanu in namučil obrambo rdeče-črnih. Na vrata italijanskega velikana je sprožil 19 strelov (Milan 14), od tega v okvir okroglih deset.

Eden je zatresel mrežo, za zadetek pa je poskrbel slovenski napadalec Tim Matavž, ki je na igrišču prebil 76 minut: "Presrečen sem. Opazil sem, da se Jeffrey Bruma pripravlja na strel z razdalje, zato sem urno stekel v prostor. Nisem hotel zamuditi priložnosti, ki bi se ponudila, če bi vratar odbil žogo. Na srečo me ni spremljal noben branilec, tako da sem z glavo brez težav zatresel mrežo Milana," je 24-letni Primorec opisal trenutke, ko je dosegel enega najbolj odmevnih zadetkov v klubski karieri.

Da je Milan absolutni favorit, je bilo jasno že po žrebu. Nizozemski podprvak je vseeno dokazal, da lahko še vedno upa na udeležbo v skupinskem delu lige prvakov. "Milan je dosegel prvi zadetek, zato sem s končnim rezultatom zadovoljen. Pa tudi z načinom, kako smo odigrali srečanje. Žal mi je, da nismo dosegli več zadetkov, posebej v prvem polčasu, ko smo ustvariti pritisk na vrata gostov. Temu ritmu v nadaljevanju nismo mogli slediti, tako da je postal Milan vedno bolj nevaren. Remi je povsem zaslužen," je za stran Evropske nogometne zveze (UEFA) poudaril Matavž, ki se je v 60. minuti ob pravem trenutku znašel na pravem mestu ter poskrbel za val navdušenja na štadionu Philips. Premagal je 12 let starejšega vratarja Christiana Abbiatija, ki ga je na dvoboju v Eindhovnu enkrat rešila tudi prečka. Tako kot na drugi strani Jeroena Zoeta, ko je okvir vrat zatresel Mario Balotelli.

Gostje so odigrali prvo uradno tekmo v tej sezoni in napovedali, da bodo na povratni tekmi na San Siru zaigrali še bolje.