22. 9. 2012,
16.50

Zlatan Ljubijankić Zdenko Verdenik

Sobota, 22. 9. 2012, 16.50

Slovensko obarvana Omiya Ardija je v japonski prvi ligi visoko zmagala. Najbolj zaslužen za pomembne tri točke je bil Milivoje Novaković.

Z drugo zaporedno prvenstveno zmago je Omiya Ardija, ki jo vodi nekdanji slovenski selektor Zdenko Verdenik, je z drugo zaporedno prvenstveno zmago skočila z mest, ki ob koncu sezone vodijo v drugo ligo. Trenutno je na 15. mestu s 30 točkami, le dvema več pred Gambo Osako, ki je na 16. mestu, ki je kritično.

V soboto je gostovala pri zadnjeuvrščenem Consasole Sapporu, ki je daleč najslabše moštvo lige, in pričakovano prišla do zmage. Boljša je bila s 5:0. Junak tekme je bil nekdanji slovenski reprezentant Milivoje Novaković, ki je na Japonsko prestopil letos poleti. Najprej je zadel v 51. minuti, ko je uspešno realiziral enajstmetrovko, potem pa še dvakrat iz igre. Najprej v 62., potem pa še v 77. minuti. Na igrišču je bil do 84. minute. Izkušeni napadalec je doslej na šestih prvenstvenih tekmah zabil štiri gole.

Drugi slovenski nogometaš, ki si kruh služi pri Omiyji, Zlatan Ljubijankić, je bil na igrišču v drugih 45 minutah. Po njegovem prihodu na zelenico so se gostje razigrali in prišli do visoke zmage.