Tvitospektiva tekme med Olimpijo in Celticom

Spopad med prvakoma Slovenije in Škotske Celticu

1

Olimpija Celtic | Foto Urban Urbanc/Sportida

Ljubljanska Olimpija je v domačih Stožicah odigrala pripravljalno srečanje s škotskim Celticom in izgubila z 1:2.

Oba zadetka za Škote, ki se bodo v soboto pomerili še s tretjim slovenskim klubom (prejšnji četrtek je remiziral s Celjem 2:2), je prispeval Leigh Griffiths. Petindvajsetletnik je Celtic v vodstvo popeljal v 27. minuti, v 56. pa na semaforju v Stožicah izpisal rezultat 0:2.

Ljubljančani, za katere so zaigrale tudi nove okrepitve Andraž Kirm, Etien Velikonja, Leo Ejup in Đorđe Crnomarković, so hitro po drugem zadetku znižali. V 58. minuti je bil natančen Miha Zajc, a do konca tekme niso več našli recepta za nov zadetek in Celtic je slavil z 1:2.