Nedelja, 20. 12. 2020, 10.55

Dva gola v enem tednu

Šporar v 91. minuti zadel za zmago, Sporting še naprej sanja

Andraž Šporar | Foto Guliverimage

Lizbonski Sporting še naprej prevladuje v portugalskem prvenstvu in je neporažen. V soboto zvečer je doma z 1:0 premagal Farense, odločilni gol pa je tik pred koncem tekme zabil Andraž Šporar.

Sporting je po desetih odigranih prvenstvenih krogih brez poraza in na vrhu lestvice, tokrat pa je imel nepričakovano veliko težav s Farensejem, ki je pri dnu. Do zmage je prišel šele v 91. minuti, ko je enajstmetrovko v gol za zmago z 1:0 z enajstih metrov spremenil Andraž Šporar.

Slovenski reprezentant je na igrišče prišel malo pred tem, v 80. minuti, zabil pa je še drugič v tem tednu, saj se je med tednom med strelce vpisal že v pokalnem tekmovanju. Šporar je trenutno pri treh prvenstvenih golih v tej sezoni, skupaj pa jih je v vseh tekmovanjih zabil štiri.

Sporting, 18-kratni portugalski prvak, na nov naslov državnega prvaka čaka že kar 18 let, nazadnje je bil najboljši v daljni sezoni 2001/02.