27. 8. 2024,
23.36

33 minut

Thermometer Blue 0,25
La Liga Kylian Mbappe Kylian Mbappe Dani Olmo Jan Oblak Jan Oblak Villarreal Barcelona Real Madrid Atletico Madrid špansko prvenstvo

Torek, 27. 8. 2024, 23.36

33 minut

Špansko prvenstvo, 3. krog

Sanjski debi Olma, ki je popeljal Barcelono do velikega preobrata

Olmo Lewandowski Barcelona | Dani Olmo je debitiral v španskem prvenstvu. | Foto Reuters

Dani Olmo je debitiral v španskem prvenstvu.

Nogometaši Barcelone so v španskem prvenstvu pod vodstvom Hansija Flicka zmagali še tretjič zapored. Na gostovanju pri Rayo Vallecanu so zaostajali z 0:1, a nato v drugem polčasu poskrbeli za preobrat. Zmagoviti zadetek je dosegel poletni novinec, španski reprezentant Dani Olmo, podal mu je mladi Lamine Yamal. Kolumbijec James Rodriguez pri gostiteljih ni kandidiral za tekmo. Atletico Jana Oblaka bo v sredo pričakal Espanyol, Real Madrid pa se bo dan pozneje mudil na Kanarskih otokih. Tretji krog la lige se je začel v ponedeljek s festivalom zadetkov na dvoboju med Villarrealom in Celto (4:3), na katerem je rumeni podmornici zmago in skok na prvo mesto v 100. minuti zagotovil Dani Parejo.

Špansko prvenstvo, 3. krog:

Torek, 27. avgust:

Rayo Vallecano je v dvoboju s favoriziranimi gosti povedel v deveti minuti, ko je zadel Unai Lopez. Barcelona, ki je prevladovala v posesti žoge in številu strelov, je izenačila v 60. minuti, ko je podajo Raphinhe unovčil Pedri. V 71. minuti je pri Barceloni zadel prvi strelec španskega prvenstva Robert Lewandowski, a so sodniki gol razveljavili zaradi predhodnega prekrška. Enajst minut pozneje pa je Dani Olmo, ki je pred kratkim okrepil katalonsko zasedbo, dosegel regularen zadetek za vodstvo z 2:1, potem ko je zadel z natančnim strelom s približno desetih metrov.

Rayo Vallecano je tako prvič v tej sezoni izkusil grenkobo poraza. Nedavno ga je okrepil še kolumbijski zvezdnik James Rodriguez, ki se po izjemnih predstavah na letošnji Copa Americi vrača v Evropo. Za torkovo tekmo ni kandidiral, njegov trener Inigo Perez je poudaril, kako mora opraviti še nekaj treningov, da bo ujel pravšnjo stopnjo pripravljenosti.

Dani Olmo
Sportal Hrvati šokirali svet, Barcelona kar ni mogla verjeti

Olmo zaradi strogih finančnih pravil, ki veljajo v španskem prvenstvu, dolgo časa ni mogel biti registriran za Barcelono, po odhodu Ilkaya Gündogana in posoji Clementa Lengleta madridskemu Atleticu pa je vodstvo tekmovanja le prižgalo zeleno luč donedavnemu soigralcu Benjamina Šeška in Kevina Kampla, ki je bil eden izmed osrednjih španskih junakov na letošnjem Euru, pred leti pa je pri zagrebškem Dinamu sodeloval tudi s Petrom Stojanovićem.

Jan Oblak bo v sredo doma pričakal Espanyol. | Foto: Guliverimage Jan Oblak bo v sredo doma pričakal Espanyol. Foto: Guliverimage

Kapetan slovenske reprezentance Jan Oblak bo v sredo z Atleticom na Metropolitanu gostil Espanyol. Škofjeločan je na zadnji tekmi, Simeonejeva četa je v spopadu udeležencev lige prvakov nadigrala Girono (3:0), zaklenil svoja vrata. Espanyol je edini španski prvoligaš, ki v tej sezoni še ni zadel v polno.

Branilec naslova Real Madrid bo v četrtek gostoval na Kanarskih otokih pri Las Palmasu. Francoski zvezdnik Kylian Mbappe bo skušal doseči prvenec v la ligi. Na uvodnih dveh krogih je na vrata tekmecev streljal petkrat, največkrat izmed vseh v prvenstvu.

Ponedeljek, 26. avgust:

Sreda, 28. avgust:

Četrtek, 29. avgust:

3 – Lewandowski (Barcelona)
2 – Aspas (Celta), Cruz (Leganes), Danjuma (Villarreal), Llorente (Atletico Madrid), Mingueza (Celta), Ramirez (Las Palmas), Sancet (Athletic Bilbao)
...

Kylian Mbappe
Sportal Kylian Mbappe od PSG terja 55 milijonov evrov. Bo PSG sploh lahko igral v ligi prvakov?