Benjamin Verbič Robert Berić Haris Vučkić Jan Oblak Jan Oblak slovenski nogometaši na delu v tujini

Ponedeljek, 19. 2. 2018, 22.39

Slovenski nogometaši na delu v tujini

Povratnik v reprezentanco Kevin Kampl je obležal v postelji

Kevin Kampl | Foto Getty Images

V ponedeljek je Kevin Kampl, eden od slovenskih nogometašev na delu v tujini, v pogovoru za nemške medije dejal, da se vrača v reprezentanco in da se bo ta konec tedna v Nemčiji sestal z novim selektorjem Tomažem Kavčičem. Zaradi bolezni nazadnje ni zaigral za RB Leipzig, ki je z 1:2 izgubil v Frankfurtu proti Eintrachtu. V Turčiji je zaigral Rajko Rotman.

Slovenska trenerja, ki delata v tujini:

Matjaž Kek: potem ko je v prvi letošnji prvenstveni tekmi navdušil in s 4:0 premagal Istro, je v soboto v hrvaškem prvenstvu z 1:2 izgubil v gosteh pri Osijeku in zdrsnil na četrto mesto na lestvici. Rijeka, ki brani naslov, je tako v 22 tekmah doživela že osmi prvenstveni poraz. V prejšnji sezoni je na 36 tekmah izgubila le dvakrat.

Slaviša Stojanović: latvijsko prvenstvo miruje. Lani je nekdanji slovenski selektor Rigo v prvenstvu popeljal do tretjega mesta in preboja v Evropo, v pokalnem tekmovanju pa je izgubil v finalu. Najverjetneje bo Rigo vodil tudi v prihodnji sezoni, ki se začne marca.

Slovenski reprezentanti v tujini:

Jan Oblak tokrat ni navdušil z obrambami, ampak kar z vratolomnim preigravanjem. | Foto: Reuters Jan Oblak tokrat ni navdušil z obrambami, ampak kar z vratolomnim preigravanjem. Foto: Reuters

Vratarji:

Vid Belec: zaradi rdečega kartona, ki ga je dobil še kot član Beneventa, še naprej nima pravice nastopa za svoj novi klub v prvi italijanski ligi Sampdorio. Ta je v nedeljo gostovala pri vročem Milanu in izgubila z 0:1.

Jan Koprivec: s Pafosom je v prvi ciprski ligi v nedeljo z 1:1 remiziral v gosteh pri Doxi. Branil je vso tekmo.

Jan Oblak: Škofjeločan je še 16. na 24 prvenstvenih tekmah ostal nepremagan pri nedeljski zmagi Atletica Madrida nad Athletic Bilbaom z 2:0 na štadionu Wanda Metropolitano, kar pomeni, da je nepremagan že 377 minut v nizu. Slovenski vratarski zvezdnik, ki spada med najboljše na svetu, je na 24 tekmah prejel le devet golov, kar znese vsega 0,375 gola na tekmo.

Tokrat prav veliko dela ni imel, gostje niti enkrat niso merili v njegova vrata. Je pa zato navdušil s preigravanjem nasprotnikovih nogometašev, ki se ga ne bi sramoval niti zvezdnik Barcelone in po mnenju mnogih najboljši nogometaš vseh časov Lionel Messi.

Preigravanje Jana Oblaka:

Pravzaprav je bila to sprva Oblakova napaka, vratarju Atletica je namreč pobegnila žoga izven svojega kazenskega prostora, a se je iz zagate, tudi z nekaj sreče, rešil v slogu najboljših driblerjev na svetu. Najprej je preigral enega igralca Athletica, posebej navdušujoče pa je bilo predvsem njegovo preigravanje drugega nesrečnega gosta.

Antonio Delamea Mlinar je pridobil zeleno karto in v ZDA ne bo imel več statusa tujca. | Foto: Vid Ponikvar Antonio Delamea Mlinar je pridobil zeleno karto in v ZDA ne bo imel več statusa tujca. Foto: Vid Ponikvar

Branilci:

Boštjan Cesar: Chievo je po desetih prvenstvenih tekmah brez zmage le prišel do polnega izkupička in v soboto doma z 2:1 premagal Cagliari. Žal brez pomoči slovenskega kapetana, ki si je tekmo tudi tokrat ogledal s klopi.

Antonio Delamea Mlinar: po tem, ko se je zelo izkazal v svoji krstni sezoni v ligi MLS v dresu New England Revolution in bil celo izbran za najboljšega posameznika sezone po izboru navijačev, se zdaj s klubom pripravlja na novo sezono, ki se bo začela v začetku marca. Soigralcem se je na pripravah na novo sezono priključil z enotedensko zamudo, saj je v Sloveniji, kjer smo ga opazili tudi na eni izmed tekem slovenske reprezentance na evropskem prvenstvu v futsalu, urejal podrobnosti za ureditev zelene karte, ki jo je potem tudi dobil. To pomeni, da v ZDA ne bo več imel statusa tujca, česar so se razveselili tudi njegovi delodajalci.

Bojan Jokić: rusko prvenstvo se bo nadaljevalo v začetku marca. Ufa bo tako v nedeljo, 4. marca, v 21. krogu gostila moskovski Dinamo.

Miha Mevlja: jesenski del sezone v ruski premier ligi je z Zenitom končal na drugem mestu. Zbral je osem prvenstvenih nastopov. Elitna ruska liga se bo nadaljevala v začetku marca. V četrtek je z Rusi zaigral v ligi Europa in Zenitu pomagal pri porazu z 0:1 v gosteh pri Celticu.

Aljaž Struna: s Palermom, ki je bil še pred kratkim na vrhu drugoligaške lestvice, je v soboto še tretjič zapored izgubil, potem ko je s soigralci z 0:1 klonil v gosteh pri Perugii. Igral je vso tekmo.

Miral Samardžić: prvi del sezone v ruski premier ligi je z Anžijem Mahačkalo končal na 15., predzadnjem mestu. Zbral je deset prvenstvenih nastopov in zabil en gol. Elitna ruska liga se bo nadaljevala v začetku marca.

Nejc Skubic: čeprav naj bi imel težave s poškodbo, se je v petek pojavil v prvi enajsterici Konyasporja, ki je v prvi turški ligi doma z 1:1 remiziral proti velikemu Bešiktašu. Igral je vso tekmo.

Benjamin Verbič je prvič nastopil v majici kijevskega Dinama, ki je zanj pozimi odštel štiri milijone evrov. | Foto: Getty Images Benjamin Verbič je prvič nastopil v majici kijevskega Dinama, ki je zanj pozimi odštel štiri milijone evrov. Foto: Getty Images

Vezisti:

Valter Birsa: pri sobotni domači zmagi Chieva v prvi italijanski ligi nad Cagliarijem z 2:1 je sodeloval 70 minut. Vsi trije goli na tekmi so padli po njegovem odhodu na klop.

Rene Krhin: Nantes je v prvi francoski ligi v nedeljo z 1:1 remiziral v gosteh pri Nici. Slovenski vezist ni igral. Vso tekmo je presedel na klopi za rezerviste.

Jasmin Kurtić: s Spalom je v prvi italijanski ligi v nedeljo z 0:1 izgubil v gosteh pri vodilnemu Napoliju. Igral je vso tekmo in prejel rumeni karton.

Jan Repas: s svojim klubskim statusom ne more biti zadovoljen, saj tudi tokrat, ko je v prvi francoski ligi Caen v soboto z 2:2 remiziral proti Rennesu, ni dobil priložnosti za igro. Na zadnjih osmih prvenstvenih tekmah je igral vsega šest minut.

Rajko Rotman: Gotzepe je v prvi turški ligi v ponedeljek na gostovanju pri Genclerbirligiju doživel visok poraz (0:3). Mariborčan je odigral vso tekmo, njegovo moštvo pa je že v 29. minuti ostalo brez igralca. Takrat je zaostajalo z 0:1, na koncu pa izgubilo z 0:3.

Benjamin Verbič: potem ko na četrtkovi tekmi Dinama Kijeva v ligi Europa ni imel pravice nastopa, saj je v tem tekmovanju v tej sezoni že igral za Köbenhavn, je v dresu kluba, ki je zanj pozimi odštel štiri milijone evrov, debitiral na prvi prvenstveni tekmi drugega dela sezone. V nedeljo je Dinamo v Kijevu z 1:0 premagal Olimpic Doneck. Na igrišče je vstopil v 53. minuti, ko je bil na semaforju že izpisan končni izid.

Potem ko je v četrtek zabil dva gola proti Borussii Dortmund, je Josip Iličić proti Fiorentini igral le 20 minut. | Foto: Getty Images Potem ko je v četrtek zabil dva gola proti Borussii Dortmund, je Josip Iličić proti Fiorentini igral le 20 minut. Foto: Getty Images

Napadalci:

Roman Bezjak: po debiju v dresu novega kluba Jagiellonie Bialystoka, ki ga je dočakal v začetku tega tedna, je tokrat prvič zaigral še pred domačimi navijači. V soboto je izkušeni slovenski napadalec Jagiellonii pomagal do zmage v prvi poljski ligi z 1:0 nad Cracovio in bil eden izmed junakov. Prispeval je podajo za edini gol na tekmi, ki je padel po 60 minutah igre. Igral je do 69. minute in prejel tudi rumeni karton.

Josip Iličić: sijajno formo je v četrtek potrdil z dvema zadetkoma v mreži Borussie Dortmund na napornem gostovanju v Nemčiji v ligi Europa. V nedeljo se je v prvi italijanski ligi pomeril z nekdanjim klubom Fiorentino in remiziral z 1:1. Trener ga ni uvrstil v začetno postavo. V igro je vstopil v 70. minuti, ko je bil rezultat že 1:1.

Tim Matavž: oddelal je tretjo v nizu štirih tekem suspenza, ki ga je dobil zaradi udarca nasprotnikovega igralca. Vitesse je v prvi nizozemski ligi v soboto gostil Excelsior in izgubil z 1:2.

Andraž Šporar: v nedeljo je debitiral v dresu slovaškega prvoligaša Slovana iz Bratislave, h kateremu je prišel pozimi. Z 1:1 je remiziral v gosteh pri Zemplinu iz Michalovcev. Igral je 63 minut. Ko je odšel na klop, je Slovan zaostajal z 0:1.

Na seznamu so nogometaši, ki so se znašli na zadnjem reprezentančnem seznamu zdaj že nekdanjega selektorja Srečka Katanca za tekmo kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2018 proti Škotski v Ljubljani 8. oktobra lani. Novega selektorja Tomaža Kavčiča prva tekma čaka 23. marca, in sicer prijateljska tekma proti Avstriji v Celovcu.

Preostali slovenski nogometaši, ki igrajo v tujini:

Gol Roberta Berića:

Gol Harisa Vučkića:

Igralec Liga Tekma Podatki
Jon Gorenc Stanković (Huddersfield Town) Anglija, 1pokal FA Huddersfield Town : Manchester United 0:2 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi, saj je poškodovan.
Timi Elšnik (Swindon Town) Anglija, 4. liga Swindon Town : Port Vale 3:2 Igral je 64 minut.
Džengis Čavušević (Adelaide United) Avstralija, 1. liga Adelaide United : Central Coast Mariners 2:2 Igral je od 65. minute.
Rajko Rep (LASK) Avstrija, 1. liga LASK : Altach 2:0 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.
Zlatko Dedić (Wacker Innsbruck) Avstrija, 2. liga Sezona se bo nadaljevala 23. februarja.
Alen Ožbolt (Hartberg) Avstrija, 2. liga Sezona se bo nadaljevala 23. februarja
Nicolas Rajsel (Oostende) Belgija, 1. liga Antwerp : Oostende 0:0 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.
Dino Martinović (Lokomotiv Plovdiv) Bolgarija, 1. liga Lokomotiv Plovdiv : Pirin 1:0 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.
Emil Velić (Mladost Doboj) BiH, 1. liga Sloboda Tuzla : Mladost Doboj 2:0 Branil je vso tekmo.
Darko Zec (Radnik Bijeljina) BiH, 1. liga Radnik Bijeljina : Borac 3:0 Igral je vso tekmo.
Erik Janža (Pafos) Ciper, 1. liga Doxa : Pafos 1:1 Igral je vso tekmo.
David Poljanec (Nea Salamis) Ciper, 1. liga Nea Salamis : AEL 0:3 Igral je vso tekmo.
Andraž Struna (Anorthosis) Ciper, 1. liga Anorthosis : Ermis 4:0 Igral je vso tekmo.
Nermin Haljeta (FK Teplice) Češka, 1. liga Jablonec : FK Teplice 2:1 Ni igral, sedel je na klopi.
Milan Kocić (Bohemians) Češka, 1. liga Bohemians : Brno 1:0 Igral je vso tekmo.
Damjan Vuklišević (Slovan Liberec) Češka, 1. liga Sparta Praga : Slovan Liberec 2:0 Ni igral, sedel je na klopi.
Gregor Sikošek (Silkeborg) Danska, 1. liga Silkeborg : Lyngby 1:1 Igral je do 74. minute.
Filip Valenčič (HJK Helsinki) Finska, pokal HJK : PTK 5:1 Ni igral.
Robert Berić (St. Etienne) Francija, 1. liga Angers : St. Etienne 0:1 Igral je vso tekmo in v 79. minuti izkoristil veliko napako domačega vratarja ter zabil za zmago Saint Etienna. To je bil že njegov tretji prvenstveni gol in četrti skupaj, odkar se je pozimi po neuspešni avanturi v Belgiji vrnil v Francijo.
Denis Petrić (Guingamp) Francija, 1. liga Montpellier : Guingamp 1:1 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi, saj je poškodovan.
Patrik Eler (Nancy) Francija, 2. liga Bourg-en-Bresse : Nancy 3:2 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.
Ivan Firer (Auxerre) Francija, 2. liga Lorient : Auxerre 1:3 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.
Matic Kotnik (Panionios) Grčija, 1. liga Olympiakos : Panionios 1:0 Igral je vso tekmo.
Matic Črnic (Rijeka) Hrvaška, 1. liga Osijek : Rijeka 2:1 Ni igral. Sedel je na klopi.
Petar Stojanović (Dinamo Zagreb) Hrvaška, 1. liga Dinamo Zagreb : Hajduk Split 0:1 Zaradi poškodbe vratu ni kandidiral za tekmo.
Samir Handanović (Inter) Italija, 1. liga Genoa : Inter 2:0 Igral je vso tekmo.
Siniša Anđelković (Venezia) Italija, 2. liga Venezia : Avellino 3:1 Igral je vso tekmo in prispeval podajo za 2:1.
Jure Balkovec (Bari) Italija, 2. liga Cremonese : Bari 0:1 Ni igral, sedel je na klopi.
Enej Jelenič (Carpi) Italija, 2. liga Foggia : Carpi 3:0 Igral je od 83. minute.
Luka Krajnc (Frosinone) Italija, 2. liga Frosinone : Ascoli 2:0 Ni igral, sedel je na klopi.
Leo Štulac (Venezia) Italija, 2. liga Venezia : Avellino 3:1 Igral je vso tekmo in prispeval podajo za 1:0.
Miha Zajc (Empoli) Italija, 2. liga Empoli : Parma 4:0 Igral je 70 minut in prispeval podajo za 3:0.
Armin Bačinović (Sambenedettese) Italija, 3. liga Sambenedettese : Mestre 0:1 Igral je od 46. minute.
Maks Barišić (Catania) Italija, 3. liga Monopoli : Catania 5:0 Igral je do 46. minute.
Zlatan Ljubijankić (Urawa Reds) Japonska, 1. liga Z novo prvenstveno sezono bo začel 24. februarja.
Nejc Pečnik (Tochigi) Japonska, 2. liga Z novo prvenstveno sezono bo začel 25. februarja.
Lucas Mario Horvat (Okzhetpes) Kazahstan, 1. liga Nova sezona se bo začela 11. marca.
Miha Blažič (Ferencvaroš) Madžarska, 1. liga Sezona se bo nadaljevala 24. februarja.
Denis Klinar (Puškaš) Madžarska, 1. liga Sezona se bo nadaljevala 24. februarja.
Dejan Trajkovski (Puškaš) Madžarska, 1. liga Sezona se bo nadaljevala 24. februarja.
Kevin Kampl (RB Leipzig) Nemčija, 1. liga Eintracht Frankfurt : RB Leipzig 2:1 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi, saj je zbolel.
Dominic Maroh (Köln) Nemčija, 1. liga Köln : Hannover 1:1 Ni igral, sedel je na klopi.
Mišo Brečko (Nürnberg) Nemčija, 2. liga Nürnberg : Duisburg 3:1 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.
Nik Omladič (Greuther Fürth) Nemčija, 2. liga Fortuna Düsseldorf : Greuther Fürth 1:1 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.
Jovan Vidović (Meppen) Nemčija, 3. liga Ta konec tedna nima tekme.
Etien Velikonja (Willem II) Nizozemska, 1. liga ADO Den Haag : Willem II 2:1 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi, saj je poškodovan.
Haris Vučkić (Twente) Nizozemska, 1. liga Twente : Sparta Rotterdam 1:1 Igral je vso tekmo in se v 85. minuti vpisal med strelce. To je njegov drugi zadetek v tej sezoni v nizozemskem prvenstvu ter tretji v sezoni, saj se je med strelce vpisal še v pokalu.
Roy Rudonja (RKC Waalwijk) Nizozemska, 2. liga RKC Waalwijk : Cambuur 0:0 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.
Slobodan Vuk (Tromsö) Norveška, 1. liga Z novo prvenstveno sezono bo začel 11. marca.
Sandi Arčon (Gornik Zabrze) Poljska, 1. liga Górnik Zabrze : Nieciecza 3:0 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.
Goran Cvijanović (Korona Kielce) Poljska, 1. liga Sandecja Nowy Sącz : Korona Kielce 3:3 Igral je 66. minut in v osmi minuti zadel za vodstvo gostov z 1:0.
Matic Fink (Cracovia Krakov) Poljska, 1. liga Jagiellonia Bialystok : Cracovia 1:0 Igral je vso tekmo.
Boban Jović (Slask Vroclav) Poljska, 1. liga Legia Varšava : Slask Vroclav 4:1 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi, saj je poškodovan.
Uroš Korun (Piast Gliwice) Poljska, 1. liga Lechia Gdansk : Piast Gliwice 0:2 Igral je vso tekmo.
Dejan Lazarević (Jagiellonia Bialystok) Poljska, 1. liga Jagiellonia Bialystok : Cracovia 1:0 Igral je od 79. minute.
Nemanja Mitrović (Jagiellonia Bialystok) Poljska, 1. liga Jagiellonia Bialystok : Cracovia 1:0 Igral je vso tekmo.
Matej Palčič (Wisla Krakov) Poljska, 1. liga Wisła Krakov : Arka Gdynia 3:2 Ni igral, sedel je na klopi.
Saša Aleksander Živec (Piast Gliwice) Poljska, 1. liga Lechia Gdansk : Piast Gliwice 0:2 Igral je vso tekmo.
Dejan Djermanović (Stal Mielec) Poljska, 2. liga Sezona se bo nadaljevala 3. marca.
Miha Goropevšek (Olimpia Grudziadz) Poljska, 2. liga Sezona se bo nadaljevala 3. marca.
Matej Podlogar (Olimpia Grudziadz) Poljska, 2. liga Sezona se bo nadaljevala 3. marca.
Dalibor Volaš (GKS Katowice) Poljska, 2. liga Sezona se bo nadaljevala 3. marca.
Matic Žitko (Olimpia Grudziadz) Poljska, 2. liga Sezona se bo nadaljevala 3. marca.
Gregor Balažic (Ural) Rusija, 1. liga Sezona se bo nadaljevala 3. marca.
Matija Boben (Rostov) Rusija,1. liga Sezona se bo nadaljevala 3. marca.
Žan Majer (Rostov) Rusija, 1. liga Sezona se bo nadaljevala 3. marca.
Denis Popović (Orenburg) Rusija, 2. liga Sezona se bo nadaljevala 4. marca.
Kenan Bajrić (Slovan Bratislava) Slovaška, 1. liga Zemplin Michalovce : Slovan Bratislava 1:1 Igral je vso tekmo.
Matej Pučko (Oviedo) Španija, 2. liga Oviedo : Albacete 0:0 Ni igral, sedel je na klopi.
Andrej Kotnik (Formentera) Španija, 3. liga Formentera : Cornella 1:1 V igro je vstopil v 76. minuti.
Domen Črnigoj (Lugano) Švica, 1. liga Lugano : Grasshopper 1:0 Igral je 82 minut.
Elvis Bratanović (Xamax) Švica, 2. liga Neuchatel Xamax : Servette 1:1 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.
Kenan Fatkić (Chiasso) Švica, 2. liga Aarau : Chiasso 4:1 Igral je 73 minut.
Nejc Mevlja (Schaffhausen) Švica, 2. liga Rapperswil-Jona : FC Schaffhausen 3:1 Igral je vso tekmo.
Dalibor Stevanović (Servette) Švica, 2. liga Neuchatel Xamax : Servette 1:1 Igral je 76 minut.
Sašo Fornezzi (Antalyaspor) Turčija, 1. liga Antalyaspor : Kayserispor 2:1 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.