Sreda, 18. 10. 2017, 15.30

Zlatan Ljubijankić

Slovenski napadalec v finalu azijske lige prvakov

Zlatan Ljubijankić | Foto Getty Images

Japonski nogometni klub Urawa Reds in savdski Al-Hilal sta finalista azijske lige prvakov. Urawa Reds so s skupnim izidom 2:1 v polfinalu izločili Šanghaj SIPG, medtem ko je Al-Hilal proti Persepolisu slavil s skupnim izidom 6:2.

Urawa Reds, katere član je tudi nekdanji slovenski reprezentant Zlatan Ljubijankić, je na prvi tekmi v gosteh igrala 1:1. Ljubijankić je igral od 88. minute. Na povratni so Japonci zmagali z 1:0, Ljubijankić pa je v 70. minuti zamenjal edinega strelca na tekmi Rafaela Silvo.

Al-Hilal pa je na prvi tekmi zmagal s 4:0, pri čemer je Omar Kharbin dosegel tri zadetke, taisti igralec je na povratnem obračunu, ki se je končal z 2:2, prispeval oba zadetka za Savdijce.

Kharbin je z devetimi zadetki na vrhu lestvice strelcev skupaj z Brazilcem Hulkom iz Šanghaja SIPG.