Četrtek, 13. 8. 2015, 7.16

3 leta

Samir Handanović od jeze brcnil v vratnico (video)

Uroš Iskra

V sredo se je na štadionu Mapei - Citta del Tricolore odvil tradicionalni turnir Trofeo Tim, na katerem so sodelovale ekipe AC Milan, Inter in Sassuolo.

Na turnirju, kjer vsak igra z vsakim in posamezna tekma traja le en polčas ali 45 minut, je zmagal AC Milan, ki je najprej z 2:1 premagal Inter Samirja Handanovića. Če je bil pri prvem zadetku novinca Rossonerov Andree Bertolaccija slovenski vratar bolj kot ne nemočen, pa bi pri drugem, ko se je skozi obrambo Interja sprehodil Carlos Bacca, lahko bolje posredoval. Kolumbijec je tako prišel do svojega prvega zadetka v novem dresu, slovenska vratarska številka ena pa je od nezadovoljstva lahko le brcnil v vratnico.

Inter je v nadaljevanju z 0:1 izgubil še proti Sassuolu. Za zmago je zadel Francoz Gregoire Defrel, v vratih Interja pa tokrat namesto Handanovića stal Argentinec Juan Carizzo.

Z zmago na turnirju sta se tako v zadnji tekmi udarila Milan in Sassoulo, srečnejši pa so bili po streljanju enajstmetrovk nogometaši Milana, ki so še drugič zapored in petič skupno osvojili to lovoriko. Rekord z osmimi naslovi še vedno drži Inter.