NK Krško NK Krka NK Koper NK Celje NK Rudar NK Zavrč NK Gorica NK Domžale NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija Prva liga Telekom Slovenije

Nedelja, 17. 4. 2016, 20.49

Maribor z desetimi igralci premagal Krško, Rudar dobil derbi sredine lestvice

1

Vodilna Olimpija je v derbiju 30. kroga Prve lige Telekom Slovenije v gosteh pri Domžalah zmagala z 1:0. A ker je Maribor s 3:1 premagal Krško, ostaja razlika med njima nespremenjena, dve točki.

Prvoligaški klubi so v 30. krog vstopili v soboto v Celju, kjer so se gostitelji, ki so sredi tedna navdušili v pokalu, pod vodstvom novega trenerja Roberta Pevnika spet izkazali. Tokrat so Koprčane premagali s 3:0.

Derbi kroga je bil v Domžalah, kjer se je Olimpija brez kaznovanega trenerja Marka Nikolića, ki je zaradi rasističnih opazk prejel prepoved igranja na sedmih tekmah, zmaje je vodil pomočnik trenerja Radoje Smiljanić, prišla do zmage z 1:0 in si pred nedeljo priborila pet točk prednosti na vrhu lestvice. Za zelo pomembne tri točke v boju za naslov je v drugem polčasu s 14. prvenstvenim golom sezone poskrbel Rok Kronaveter.

Gorica je v zadnji sobotni tekmi premagala Krko z 1:0. Gol za zmago, s katero so Novogoričani skočili tik za hrbet Domžalčanov, je v 94. minuti zabil Nigerijec Bede Amarachi Osuji.

Maribor Krško zapustil kot zmagovalec

V nedeljo je bil nov nogometni praznik v Krškem. Novinci v prvoligaški druščini se po treh zaporednih zmagah, s katerimi so se oddaljili od dna razpredelnice, pomerili z vijolicami in izgubili z 1:3, čeprav so imeli od 27. minute naprej po rdečem kartonu Tavaresa igralca več. Pri Mariborčanih je tako že pozabljena slaba volja zaradi spora med Zlatkom Zahovićem in Agimom Ibraimijem in zaradi pokalnega poraza v Halozah (1:2).

Darko Milanič je po četrtkovem porazu v nedeljo doživel lepo zmago. | Foto: Darko Milanič je po četrtkovem porazu v nedeljo doživel lepo zmago.

Trideseti krog je sklenil dvoboj v Zavrču, kjer je niz odličnih rezultatov nadaljeval velenjski Rudar. Javornikova četa je premagala Haložane in Slavka Matića na klopi Zavrča prisilila k prvemu porazu, s čimer se je točkovno izenačila z rumeno-zelenimi, ki imajo velike cilje tako v prvenstvu kot tudi pokalu.Prva liga Telekom Slovenije, 30. krog: