6. 5. 2014,
18.16

Liverpool Manchester City angleško prvenstvo Manchester United Chelsea Diego Costa Everton Tottenham

Torek, 6. 5. 2014, 18.16

Po Man Cityju je spodrsnilo tudi Man Utd

V derbiju 24. kroga angleškega prvenstva je Tottenham premagal Arsenal. Man City je le remiziral in zdaj za Chelseajem, ki je bil uspešen, zaostaja za sedem točk. Tudi Man United je le remiziral.

Arsenal je po golu Mesuta Özila v 11. minuti, Nemec je zadel še tretjič zapored po povratku po dolgotrajni odsotnosti zaradi poškodbe, prišel do vodstva. Tottenham je bil potem veliko boljši, a ni mogel streti odličnega Davida Ospine v vratih gostov. Vse do 55. minute, ko je na 1:1 poravnal Harry Kane, isti nogometaš pa je bil pet minut pred koncem tudi mož odločitve. Zadel je za 2:1, to je bil njegov 12. prvenstveni zadetek, in Tottenhamu prinesel pomembno zmago v boju za ligo prvakov.

Velik spodrsljaj si je pred domačimi navijači privoščil branilec naslova. Manchester City je proti Hull Cityju, ki se bori za obstanek, remiziral z 1:1. Presenečenje je še toliko večje, saj so se sinje modri komajda rešili pred porazom. Do točke so prišli z golom Jamesa Milnerja v zadnji minuti.

Chelsea je v Birminghamu Aston Villo premagal z 2:1 in ima zdaj na vrhu lestvice že sedem tock naskoka pred Manchester Cityjem.

V večernem liverpoolskem derbiju med Evertonom in Liverpoolom so bili boljši nogometaši drugega, a niso mogli najti poti do mreže, tako da sta se velika mestna rivala razšla brez zadetkov.