Zdenko Verdenik Omiya Ardija Zlatan Ljubijankić

Nedelja, 7. 7. 2013, 14.14

Po dolgem premoru Slovencem na Japonskem le točka

Po šestih tednih premora se je nadaljevala elitna japonska nogometna liga. S Slovenci močno zaznamovana Omiya Ardija, ki je še vedno vodilna, je razočarala.

Omiya Ardija, ki jo vodi nekdanji slovenski selektor dr. Zdenko Verdenik, je doma gostila Sagan Tosu, ki je pred tem trikrat zapored izgubil in je pri dnu prvenstvene razpredelnice, in zgolj remizirala z 1:1. Pri Omiyi je od dveh slovenskih reprezentantov zaigral le Milivoje Novaković, ki je bil na igrišču od prve do zadnje minute, a se tokrat ni vpisal med strelce. Po desetih minutah igre je imel lepo priložnost, da bi zabil še osmi prvenstveni gol sezone, saj se je znašel iz oči v oči z nasprotnikovim vratarjem, a jo zapravil.

Zlatan Ljubijankić tokrat ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.

''Ne morem biti zadovoljen z rezultatom in niti z igro. Vse, kar je bilo dobro, je bilo prvih 30 minut. Škoda, da nismo zmagali. To je bila tekma po mesecu in pol premora, zato je bila še kako pomembna. Predvsem psihološko,'' je po tekmi obžaloval dr. Verdenik.

Omiya je kljub manjšemu spodrsljaju še vedno vodilna ekipa elitne japonske J1 lige, a so se ji zdaj drugouvrščeni Urawa Reds približali na zgolj tri točke zaostanka.