23.12

Luka Majcen

Nedelja, 17. 8. 2014, 23.12

Novogoričani le dočakali prve točke

Nogometaši Gorice so v 5. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Kalcer Radomlje s 4:0 (0:0).

Po štirih zaporednih porazih in tudi neuspehu v sredinem superpokalu so Novogoričani le prišli do prve zmage. Tokrat so z zadetki v drugem polčasu zlomili odpor novincev v ligi Radomljanov. Ti tako zdaj sami s petimi porazi ždijo na dnu prvenstvene lestvice.

Uvod tekme je bil dokaj previden z rahlo premočjo domačih. Ekipi pa sta le poredko prišli do zaključnih strelov, pa še ti so bili preslabi oziroma premalo natančni. To se je nadaljevalo ves prvi polčas, v katerem pa je moral domači strateg Luigi Apolloni poseči po prvi menjavi, saj se je poškodoval Stephen Makinwa. Zamenjal ga je Dejan Žigon.

Že v prvi minuti nadaljevanja so domači povedli, ko je bil Luka Majcen po podaji z desne strani najbolj spreten pred vrati gostov in zadel za 1:0. Radomljani, ki so tokrat še igrali brez Žige Smrtnika, posojenega iz Kopra, so se še v večjem zaostanku znašli v 67. minuti.

Po podaji Amela Džuzdanovića s prostega strela je žogo z glavo v mrežo preusmeril Amedej Vetrih in povišal vodstvo domačih na 2:0. V 83. minuti so imeli domači še eno priložnost, ko je po Majcnovi podaji v globino na koncu Žigon slabo streljal. Zato pa je bolje Matija Širok v 88. minuti, ko je unovčil Majcnovo podajo pred gol. Podajalec pri tretjem zadetku pa se je med strelce vpisal še v sodniškem dodatku, ko je učinkovito zaključil protinapad.

Gorica bo v 6. krogu v soboto gostovala pri Olimpiji, Radomlje pa bodo dan pozneje gostile Celje.