Bundesliga Union Berlin Freiburg Bayern München nemško prvenstvo

Sreda, 9. 11. 2022, 20.24

Nemško prvenstvo, 14. krog

Peta zaporedna zmaga Bayerna, nov spodrsljaj Uniona

2

Bayern München Serge Gnabry | Serge Gnabry je za Bayern dva gola zabil že v prvem polčasu. | Foto Reuters

Serge Gnabry je za Bayern dva gola zabil že v prvem polčasu.

Bayern München po zanje povprečnem začetku sezone zdaj vse melje pred sabo. Werder Bremen so v 14. krogu premagali s 6:1. Na zadnjih petih tekmah so tako skupaj zabili kar 22 golov in vseh pet seveda tudi dobili.

Bayern München
Sportal Konec berlinske pravljice, Bayern prevzel vodstvo

Od prejšnjega kroga je nova vodilna ekipa prve nemške bundeslige Bayern München, ki igra za svoj 11. zaporedni naslov državnega prvaka. Zdaj so dobili še peto zaporedno tekmo, skupaj pa na 14 zabili kar 47 golov.

Bayern je vse dvome o zmagovalcu razpršil že v prvem delu, v katerem na začetku sicer ni blestel, Eric Maxim Choupo-Moting je celo zapravil enajstmetrovko, branil je vratar Jiri Pavlenka. Toda nato je med 22. in 28. minuto domača ekipa zadela trikrat, dvakrat Serge Gnabry in Leon Goretzka, kar je bilo ob prvem zadetku Jamala Musiale že dovolj za mirno nadaljevanje tekme. Bavarci so spet udarili še ob koncu tekme, ko sta v razmaku treh minut zadela Gnabry za "hattrick" in Mathys Tel.

Od vodilnih ekip je v torek igrala še Borussia Dortmund, ki je gostovala pri Wolfsburgu in se opekla. Domači so gostom sicer prepustili terensko premoč, sami pa so udarili ob začetku in koncu tekme, ko sta zadela Micky van de Ven in Lukas Nmecha. Dortmund je tako ostal na četrtem mestu.

Union Berlin je proti le 14. Augsburgu igral neodločeno 2:2. Na zadnjih štirih tekmah je tako osvojil le štiri točke, najmanj med prvimi šestimi na lestvici. In tako je že pred tem krogom s prvega zdrsnil na tretje mesto.