Irak FIFA SP 2022 kvalifikacije za SP 2022 Srečko Katanec

Četrtek, 14. 11. 2019, 17.59

Katančev Irak najboljši v skupini C

Najslajša Katančeva zmaga, Iračanom se je zmešalo od sreče #video

Srečko Katanec | Srečko Katanec je 18 let po nepozabni tekmi v Bukarešti vpisal nov uspeh. Premagal je Iran. | Foto Reuters

Iraška nogometna reprezentanca, ki jo vodi nekdanji slovenski selektor Srečko Katanec, je v 4. krogu azijskih kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu v Katarju 2022 v jordanskem Amanu premagala Iran z 2:1 (1:1). Odločilen in zmagoviti gol za zmago z 2:1 je v drugi minuti sodnikovega podaljška dosegel Alaa Abbas.

Pred natanko 18 leti je Srečko Katanec v Bukarešti proslavljal zgodovinski uspeh Slovenije, ki se je po remiju v Romuniji (1:1) prvič uvrstila na svetovno prvenstvo. Na dan, ko je nepozabni zadetek Mladena Rudonje dočakal polnoletnost, pa je strokovnjak iz Ljubljane dosegel še en odmeven mednarodni uspeh. Kot selektor Iraka nadaljuje odlične rezultate v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo, ki ga bo leta 2022 gostil Katar.

Srečko Katanec
Sportal Katančevi varovanci bodo kvalifikacije igrali v Jordaniji

Norišnica v središču Bagdada

V prvem polčasu je Irak povedel z golom Mohanada Alija v 11. minuti, za Iran pa je v 25. minuti izenačil Ahmad Nourollahi. Po prvotnem programu bi tekma med Irakom in Iranom morala biti v Basri, a jo je Mednarodna nogometna zveza (Fifa) iz varnostnih razlogov prestavila v jordansko prestolnico.

Zmagoviti zadetek Abbasa v sodnikovem podaljšku:

Iračani so si v vedno pestrem sosedskem obračunu z velikim tekmecem Iranom zagotovili zmago v izdihljajih srečanja. V drugi minuti sodnikovega podaljška je v polno zadel Alaa Abbas, iraški navijači pa so ponoreli od sreče. Središče Bagdada se je v trenutku spremenilo v norišnico, saj je padel največji rival, Katančeva zasedba pa se je po novem uspehu še bolj približala začrtanemu cilju, napredovanju v drugi del kvalifikacij.

Veselje iraških navijačev, ki so spremljali dvoboj v Bagdadu:

Po štirih odigranih tekmah je Irak zbral deset točk. Drugouvrščeni Bahrajn jih ima osem, tretjeuvrščeni Iran pa šest točk. Hong Kong je zbral dve, Kambodža pa eno točko. V odločilni krog kvalifikacij za nastop na SP 2020 se bosta prebili najboljši izbrani vrsti iz skupine C.

Katančev Irak se bo v nadaljevanju kvalifikacij 19. novembra v Amanu pomeril z Bahrajnom. Drugo leto bo 31. marca gostoval v Hong Kongu, 4. junija gostil Kambodžo, 9. junija pa gostoval v Iranu.