21.48

Matjaž Kek Miral Samardžić NK Rijeka Goran Cvijanović

Ponedeljek, 1. 12. 2014, 21.48

Matjaž Kek se je od Reke poslovil z zmago

Rijeka Matjaža Keka je odigrala zadnjo tekmo pred domačimi navijači v letošnjem koledarskem letu in spet prišla do zmage. V hrvaškem prvenstvu je bila boljša od Osijeka.

Po sijajni predstavi v četrtek v ligi Europa, zmagi nad belgijskim Standardom iz Liega z 2:0, je nogometaše Rijeke v ponedeljek v zadnji tekmi 17. kroga hrvaškega prvenstva čakala domača tekma z Osijekom.

Ekipa Matjaža Keka je prišla do zmage z 2:1, ki je bila njena tretja zaporedna prvenstvena, in se vodilnemu zagrebškemu Dinamu približala na vsega točko zaostanka. Je pa res, da imajo hrvaški prvaki tekmo manj.

Čeprav je branilec, je zadel že štirikrat

Pot do novih treh točk je utrl prav slovenski reprezentant Miral Samardžić, ki je z glavo zadel v 12. minuti. Zanimivo, to je bil že četrti gol Jeseničana, odkar je poleti prišel v Rijeko, pa čeprav je branilec. Po enkrat je zadel v prvenstvu, pokalu, superpokalu in v Evropi. Tokrat je igral od prve do zadnje minute.

Goran Cvijanović ni dobil priložnosti za igro pri Rijeki. Nanjo je ves čas neuspešno čakal na klopi za rezervne nogometaše.

Še trikrat, a vedno v gosteh

Rijeka bo v letošnjem letu odigrala še tri tekme, a vse v gosteh. V soboto jo čaka derbi proti Dinamu v Zagrebu, v zadnjem jesenskem prvenstvenem krogu bo gostovala pri Zagrebu, vmes bo v Sevilli upala na zmago v zadnjem krogu skupinskega dela lige Europa in zgodovinsko evropsko pomlad.