18.24

NK Rijeka Matjaž Kek Miral Samardžić Roman Bezjak

Nedelja, 25. 10. 2015, 18.24

Matjaž Kek je poskrbel, da je Dinamo po 533 dneh padel

Rijeka je pred domačimi navijači v derbiju 14. kroga prve hrvaške nogometne lige premagala prvake, nogometaše zagrebškega Dinama, z 2:1.

Kar 533 dni je trajal niz nepremagljivosti Dinama, hrvaškega prvaka v zadnjih desetih letih, v domačem prvenstvu. Zagrebčani so bili neporaženi vse do danes, ko so gostovali pri Rijeki, ki jo s klopi uspešno vodi Matjaž Kek. Njegova ekipa je zdaj edina še neporažena v prvi hrvaški nogometni ligi. Ob sedmih zmagah ima sedem remijev in je na drugem mestu. S točko zaostanka za vodilnim splitskim Hajdukom in s točko prednosti pred Dinamom.

Rijeka je tekmo začela slabo, že po šestih minutah igre so gostje prešli v vodstvom, z glavo je za Dinamo zadel občasni čilski reprezentant Junior Fernandes. Zdelo se je, da bo niz Zagrebčanov trajal še nekaj časa, a potem si je v 33. minuti francoski branilec v vrstah gostov Jeremy Taravel privoščil veliko neumnost. Povsem brez potrebe je s čelom v glavo udaril domačega Marka Vešovića in preobrat Rijeke se je začel.

Preobrat je začel Jeseničan

Začel ga je prav slovenski branilec Miral Samardžić, ki je v 50. minuti izid poravnal na 1:1. Jeseničan, ki je igral vso tekmo, se je med strelce vpisal po strelu z glavo. Rijeka je začela pritiskati, a zdelo se je, da ji ne bo uspelo. Pa ji je. V prvi minuti sodnikovega podaljška ji je veliko zmago prinesel njen kapetan in ljubljenec domačih navijačev, nekoč veliki up hrvaškega nogometa Anas Sharbini.

V domači ekipi je vso tekmo igral še en slovenski nogometaš, napadalec Roman Bezjak, ki pa tokrat ni zadel in ostaja pri šestih prvenstvenih golih, kolikor jih je dosegel do zdaj.