12.11

NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija NK Koper NK Domžale NK Celje NK Rudar NK Gorica NK Triglav NK Zavrč NK Krka

Sreda, 1. 8. 2012, 12.11

Maribor v zadnji minuti izgubil v Celju

Olimpija je v 15. krogu z 0:1 izgubila proti Triglavu. Domžale in Rudar sta remizirala, Gorica je bila boljša od Kopra. Maribor je presenetljivo izgubil v Celju.

Zavrč še naprej navdušuje. V petek je v prvi tekmi kroga brez težav s 3:0 odpravil Krko – vse tri gole pred domačimi navijači je zabil že v prvem polčasu – in se na drugem mestu točkovno izenačil s Koprom.

Olimpija je v prvi sobotni tekmi spet razočarala. Med tednom je v pokalu odpravila Domžalčane, a zdaj v prvenstvu še četrtič zapored izgubila. Triglav je v Kranju z golom Kamerunca Dinnyuyja Kongnyuyja ob koncu prvega polčasa zmagal z 1:0. Novopečeni trener Ljubljančanov Milorad Kosanović na žalost navijačev Olimpije, ki je po 13 prvenstvenih krogih pri zgolj 16 točkah, ni mogel prekiniti negativnega niza.

Domžale so gostile Rudar in remizirale brez zadetkov. Niz neporaženosti Domžalčanov, odkar je na klop sedel Luka Elsner, se nadaljuje.

Gorica je v primorskem derbiju s 3:0 odpravila Koprčane pred domačimi navijači. Gostje so več kot pol ure igrali z igralcem manj, saj je bil v 58. minuti izključen najboljši strelec lige Mate Eterović.

V nedeljo je Maribor, ki je med tednom prišel do odmevne evropske zmage v Evropi, gostoval v Celju in presenetljivo izgubil, potem ko so Celjani globoko v sodnikovem podaljšku zabili gol. Strelec je bil Andraž Žurej.